Стоматологія
Друк на футболках і чашках

До Дня захисника України

До Дня захисника України

Після перемоги Революції Гідності та агресії Росії проти української держави поширення інформації про національні військові традиції вкрай необхідні сучасному українському суспільству, українській армії. З цією метою в приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки до Дня захисника України та Дня українського козацтва розгорнуто виставку інформаційних матеріалів «Воїни. Історія українського війська».

Сама виставка — це 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи української державності: від князівського дружинника ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького, корпус січових стрільців – і до вояка Збройних сил України у зоні АТО.

Кожну світлину супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Радянська і російська пропаганда десятиліттями переконувала нас, що українці – народ миролюбний та лінивий. Коли ж прямих згадок про українське військо уникнути було неможливо, то використовувалися такі слова, як «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці», або й просто – «банда», «бандити».

Правда полягає в тому, що навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами ми самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю. Історія нашого війська сягає часів Давньої Русі. Високо цінувалися загони з українських земель у військах Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. У ХХ столітті українці показали світові чимало прикладів справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття, які не мають бути забутими сьогодні.

Виставка в районній книгозбірні стала можливою завдяки матеріалам, наданим Українським інститутом національної пам'яті.

12 жовтня із матеріалами виставки «Воїни. Історія українського війська» ознайомились перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної держаної адміністрації Ольга Манзюк, група працівників районної державної адміністрації. Про матеріали, представлені на виставці, гостям закладу розповіла директор районної бібліотеки Ірина Кальніцька. У ході спілкування Павло Ковальчук зазначив на важливості матеріалів виставки для широкого інформування жителів району, у першу чергу учнівської молоді, про традиції та історію українського війська, про захисників України в різні історичні періоди.

«Ми дуже часто чули у виконанні російської пропаганди тези про те, що українці – не вояки. Українці не воїни, вони гречкосії, вони не вміють воювати. Ці тези настільки часто звучали, що врешті в них повірив сам Владимир Путін, який почавши свою війну, був переконаний, що він закінчить її за кілька тижнів. Насправді його агресія провалилася власне через те, що пробудився цей одвічний дух українського воїна», – сказав під час огляду виставки перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

У свою чергу заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко наголосив на важливості реформ в Збройних силах, які зараз відбуваються, що міняють сприйняття української армії. Вона тепер сприймається дедалі більше, власне як наша справді українська армія. Елементом цих змін є засвоєння і розуміння історії українського війська.

«Сьогодні ми відходимо від радянських традицій 23 лютого і набуваємо вже своїх, національних. З 2014-го року ми спостерігаємо, як зароджується наша нова армія, і можемо сьогодні сказати з усією впевненістю, що всі надії агресора марні», – зазначили гості виставки.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

91
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.