Стоматологія
Друк на футболках і чашках

До Дня Європи в Україні

До Дня Європи в Україні

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: ОБ'ЄДНАНА І ОНОВЛЕНА ЄВРОПА

Європейський Союз представляє 27 країн, які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. На території ЄС проживає понад 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. За час свого існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями. До єднання заради майбутнього прагне перш за все молодь. Освітні та гуманітарні програми ЄС для країн Євросоюзу та таких, що не входять до складу ЄС, сприяють консолідації молодого покоління, обміну знаннями, досвідом, науковими здобутками. Вичерпна інформація про програми ЄС та життя об'єднаної Європи — в Інформаційних центрах Європейського Союзу в Україні!

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ — СПІЛЬНИЙ ВИБІР

Історія створення Європейського Союзу веде відлік від 9 травня 1950 року, коли Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман у відомій Декларації Шумана запропонував Франції, Німеччині та іншим європейським державам об'єднати свої ресурси у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості.

Наступного року країни так званої “шістки"- Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди — підписали договір про заснування Європейської спільноти з вугілля та сталі, а в 1957 році — договори про створення Європейської економічної спільноти (ЄЕС) та Європейської спільноти з атомної енергетики. У1973 році до ЄЕС приєдналися Великобританія, Данія та Ірландія, в 1981 — Греція, в 1986 — Іспанія і Португалія, а в 1995 — Австрія, Фінляндія та Швеція. Визначним в історії Європейського Союзу став 2004 рік, коли до його складу увійшли 10 країн: Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина. Словенія, Угорщина та Чехія, а у 2007 до ЄС приєдналися Болгарія та Румунія. В 2020 році Великобританія вийшла із ЄС.

ЄС: КЛЮЧОВІ ФАКТИ

Адміністративний устрій: 27 національних держав.

Адміністративний центр: Брюссель (від лютого 1992 р.)

Гімн: Ода «До Радості» (9-а симфонія Бетховена)

Президент Європейської Комісії -Урсула фон дер Ляєн (від 2019 р.)

Кількість населення: 497 млн. осіб (2007 р.)

Територія: 4 324 782 км2

Офіційні мови: 23 мови (англійська, болгарська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, горська, фінська, французька, чеська, шведська).

Грошова одиниця: євро (у п'ятнадцяти з двадцяти восьми держав-членів ЄС: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландах, Німеччині, Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції, а також на Кіпрі та Мальті).

УКРАЇНА — ЄС: СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ

Європейський Союз є найбільшим торговим партнером та донором України. На Саміті Україна — ЄС 9 вересня 2008 року Україна та Європейський Союз відзначили тісну співпрацю в рамках виконання Плану дій Україна — ЄС.

Значних успіхів досягнуто у переговорах щодо Угоди про асоціацію, яка стане новою правовою основою відносин між Україною та ЄС. Її мета полягає у подальшому наближенні Україні до ЄС та зміцненні зв'язків у політичній, економічній, культурній сферах та у сфері безпеки.

Основне місце в Угоді про асоціацію буде відведено зоні вільної торгівлі. Здійснюється робота з метою спрощення візового режиму та розпочато діалог з приводу запровадження у довгостроковій перспективі безвізового режиму між ЄС та Україною. ЄС успішно реалізує в Україні програми допомоги та співробітництва у різних галузях.

УКРАЇНА — ЄС: НА ШЛЯХУ ДО ЗБЛИЖЕННЯ

Перша Угода про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС була підписана у 1994 році і набула чинності у 1998-му. Саме вона стала основою прийнятого у лютому 2005 року Плану дій ЄС — Україна, який покликаний сприяти наближенню України до ЄС. Сьогодні ведуться перемовини щодо Угоди про Асоціацію, елементом якої буде створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

123
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.