Стоматологія
Друк на футболках і чашках

До 40-річчя з дня створення першої української правозахисної організації

До 40-річчя з дня створення першої української правозахисної організації

До 40-річчя з дня створення першої української правозахисної організації – Української Громадської Групи сприяння Гельсінських угод в закладах освіти Ізяславщини було проведено ряд тематичних заходів

Викладачами суспільних дисциплін та учнівським активом Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 було підготовлено та проведено в закладі для учнів різних вікових груп та класів ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Інформаційні хвилини відбулися в 9-11 класах «Роль УГГ у національно-визвольній боротьбі українського народу, становленні демократії поваги до прав людини». Для учнів 11 класубуло підготовлено та проведено виховну годину «УГГ сприяла виконанню Гельсінських угод».

Під час проведення означених заходів доповідачами було акцентовано увагу учнівської молоді на тому, що у невільній країні члени УГГ почали поводитися як вільні громадяни, здійснювати конституційні права на свободу слова, друку, демонстрацій, асоціацій, тобто розуміти закони так, як вони написані. У суспільстві з'явилася незалежна громадська думка. Відтепер демагогія про «втручання у внутрішні справи СРСР», коли йшлося про порушення основних прав людини, ставала неспроможною.

Українська гельсінська група в добу краху світової колоніальної системи нагадала про існування поневоленої України і порушила питання про визнання її світовим співтовариством.

Вона об'єднала людей різного світогляду й національностей навколо розуміння, що за колоніального становища не може бути й мови про дотримання прав людини, бо лише державна незалежність є гарантом свобод. Отже, правозахисники поставили український національний інтерес на міжнародну правову основу, в контекст протиборства демократичного Заходу з тоталітарним СРСР. У цьому розумінні гельсінський рух для України був значно важливішим, ніж для народів, які мали свою державність.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

43
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.