Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Для кого Covid-19 не страшний

Для кого Covid-19 не страшний

Відомо, що вірус Covid-19 поводиться дуже вибірково. Але при тому, що він досить легко передається від людини до людини, в сім'ях частенько хворіють не всі домашні. Хоча, здавалося б, куди вже ближче контакти. Тим більше, що легкі пацієнти лікуються вдома. Про це розповів імунолог Микола Крючков, передає Комсомольская правда в Україні.

«Можу припустити як мінімум три варіанти, коли людина не захворіє при зустрічі з коронавірусів», — говорить експерт.

1. У людини дуже швидкий і сильний неспецифічний (тобто вроджений) імунітет. При відносно невеликій вірусної дозі такий імунітет спрацює на рівні верхніх дихальних шляхів і не дасть інфекції проникнути далі в організм. Якщо якісь клітини почнуть інфікуватися, то місцевий імунітет швидко зупинить цей процес.

Ніяких симптомів в цьому випадку не буде. Але й імунітету до коронавірусу, швидше за все, не виникне.

2. Людина заразилася. Але у неї в цілому сильна імунна відповідь. Наприклад, за рахунок перехресного імунітету (крос-реактивності). Таке можливо, скажімо, у людей, які перехворіли сезонними коронавірусами (звичайні застуди). У них в організмі можуть зберегтися сильні, які добре зв'язуються з «ворожими агентами» (антигенами), антитіла. Вони розпізнають ділянки нового коронавирусу, які подібні з сезонними коронавірусами. Або імунні Т-клітини пам'яті, що залишилися від попередніх зустрічей з сезонними коронавірусами.

У результаті активується рання специфічна імунна відповідь. Так, вона буде далеко не повна, але її може вистачити, щоб організм поборов інфекцію швидше.

3. Організм у цілому сильний, він не схильний до тромбозів, до неадекватних імунних реакцій. Людина заразилася, імунна відповідь розвивається в звичайному порядку, але при цьому хвороба протікає або в легкій формі, або безсимптомно. Хтось може навіть не помітити, не звернути уваги. Наприклад, кахикнув один-три дні, і все. При цьому інфекція була і специфічний імунітет залишається.

«З урахуванням наявних даних поки ми не можемо визначити, чи є який-небудь генотип, при якому людина гарантовано не заразиться коронавірусом, – зазначає Микола Крючков. – Теоретично можуть існувати особливості рецепторів, через які вірус взагалі не може проникнути в організм (так буває у випадку з ВІЛ). Або, можливо, існує генетично обумовлений стан вродженого імунітету, завдяки якому організм дуже швидко реагує на деякі віруси і встигає впоратися з ними ще до розгортання потужної специфічної імунної реакції».

Джерело: Нова Каховка.City

1034
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.