Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Державна архівна служба України інформує: Унікальні архівні документи доступні онлайн

​Державна архівна служба України інформує: Унікальні архівні документи доступні онлайн

На вебпорталі Державної архівної служби України у спеціальній рубриці «Унікальні документи Національного архівного фонду» відтепер можна переглянути цифрові копії унікальних документів Національного архівного фонду (НАФ) archives.gov.ua/?s=&uniq=1. Наразі до унікальних документів НАФ віднесено 435 архівних документів, які за рішенням Центральної експертно-перевірної комісії Укрдержархіву становлять виняткову культурну цінність, мають вагоме значення для формування національної самосвідомості українського народу та всесвітньої культурної спадщини.

Пріоритетними завданнями Державної архівної служби України є виявлення унікальних документів, опис, ґрунтовна експертиза їх цінності, внесення до Державного реєстру національного культурного надбання та належне збереження. Саме компетентні фахівці Укрдержархіву, послуговуючись такими критеріями, як походження, зміст та зовнішні ознаки документа, конкретизованими у відповідній Методиці, колегіально ухвалюють рішення про віднесення документів НАФ до унікальних.

На сьогодні найбільша кількість оригіналів унікальних документів (320), зокрема і найдавніша колекція берестяних грамот, які датуються ХІІ століттям, зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м.Львів), решта – в інших центральних державних архівах та державних архівах областей.

Державна архівна служба України прагне забезпечити максимальну онлайн доступність архівних документів для широкого загалу. Завдяки поетапному впровадженню цифрових проєктів архіви стають ще ближчими до людей.

До уваги користувачів! Рубрика перебуває на стадії наповнення та працює у тестовому режимі. Ваші зауваження та пропозиції надсилайте на електронну скриньку i.palamarchuk@arch.gov.ua.

За матеріалами сайту державної архівної служби України archives.gov.ua

93
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.