Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Дерево тримається корінням, а людина сім’єю

Дерево тримається корінням, а людина сім’єю

Сім'я – це джерело людських цінностей та запорука добробуту усієї країни. У сім'ях ми народжуємося, ростемо, виховуємось та, врешті, коли приходить час, створюємо свою власну.

Протягом останнього десятиліття уявлення про модель сім'ї сильно змінилися. Жінки почали боротися за свої права та місце у суспільстві. Вислів «Місце жінки на кухні» вже давно не актуальний. У родинах починає панувати демократія та рівноправ'я. Чоловік і жінка протягом дня багато часу приділяють роботі. Вільний час вони проводять за телевізором, в інтернеті та, інколи, з дітьми. Наодинці ж подружжя проводить близько 4 хвилин на день. Хоча самі й не помічають цього.

Уявімо собі традиційну українську родину 100 років тому. Батько, мати, 7-10 дітей. Нема телевізора, навіть радіо ще нема. Усі працюють на полі, їдять ложками з одного казанка і старші діти виховують молодших.

Традиційний вечір у сучасній сім'ї виглядає приблизно так: всі зійшлися вдома, сіли за обіднім столом і втупилися в телефони. Розмови зводяться до мінімуму. Після вечері кожен розійшовся по своїм кімнатам і знову ж засів у гаджеті. А коли організм остаточно виснажився – на годиннику майже дванадцята ночі і час спати. Навіть «надобраніч» кажуть в SMS. Родиною вони є лише на папері або віртуально. Така пасивність у сімейних стосунках часто приводить до суперечок та розлучень.

Сумна статистика свідчить, що більшість сучасних дітей в Україні виховано у неповних родинах. А скільки дітей виростають соціальними сиротами?! Це при живих батьках, які змушені нелегально працювати за кордоном. Такі діти чудово забезпечені одягом, дорогими цяцьками, але позбавлені батьківської опіки та любові.

Мало хто розуміє, що у дитячому та підлітковому віці найбільше потрібні не матеріальні блага, а любов та увага батьків, спілкування і правильні життєві поради на довге і успішне життя. Такі діти, ставши дорослими, самі не завжди розуміють, чому в їхньому житті все іде шкереберть? Вони не вміють любити, бути добрими і терплячими. Вони знають, що майже все можна вирішити за гроші, що найкраще належить лише їм, що бути егоїстом – зовсім непогано. Такі діти зростають споживачами, а не громадянами.

Міжнародний день сім'ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і традиційно відзначається 15 травня. Він покликаний звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім'ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї – єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Тому, варто замислитися над тим скільки часу ви проводите разом зі своїми близькими. Можливо, потрібно щось змінити у своєму розпорядку дня та виділити час для спільного відпочинку, перегляду фільмів чи подорожі. Ніколи не мовчіть про проблеми – обговорюйте їх, ідіть на компроміс, приймайте спільні рішення. Пам'ятайте, що від вас залежить добробут та щастя вашої родини.


Наталія Поплавська

308
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.