Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День Юрія: традиції та прикмети цього дня

День Юрія: традиції та прикмети цього дня

Православна церква 6 травня вшановує пам'ять святого Юрія, або Георгія Побідоносця – захисника і покровителя всіх стражденних, а також домашніх тварин.

З цього дня починалися активні польові роботи. На поля, які були засіяні раніше, віруючі виходили служити молебні, ниви окропляли святою водою.

Крім того, особливою силою мала так звана «юр'ївська роса». Потрібно було вийти на луг і покататися по траві. Вважалося, що це додасть сил і здоров'я. У цей день особливо вшановували пастухів – їх вважали головними помічниками святого Юрія, пригощали смачними стравами, дарували подарунки, гроші. А щоб закликати дощ на поля, прийнято було облити пастуха водою.

Характеристика імені Юрій

Дорослий Юрій, як і в дитинстві, не любить суєти, а його спокій і врівноваженість сприймається як один з атрибутів мужності. Він досить скептично ставиться до людей, спокоєм не володіють. Ще про Юрія можна сказати, що він дуже порядна людина. Ця його риса ще більше притягує до нього людей. У Юрія багато друзів і товаришів з якими він любить проводити час.

Працювати Юрій вміє і любить. Зазвичай Юрій вибирає таку справу, яка приносить дохід і подобається йому. Колеги часто вважають його щасливчиком, але швидше йому допомагає його прекрасна кмітливість. Ця його особливість допомагає вирішити багато виникають проблеми. З колегами у Юрія зазвичай хороші приятельські стосунки. Зазвичай професія Юрія пов'язана з технікою. Так само Юрій любить працювати руками, що помічено за ним ще з дитинства.

Що сьогодні не можна робити

— Заборонялося що-небудь робити з вовни — навіть просто брати в руки вовняні нитки. Жінки намагалися навіть не дивитися в їхній бік. Люди боялися, що вовки багато овець потягнуть.

— Жінки в цей день не розчісували волосся не стригли. Вірили, якщо розчесати волосся або підстригти на святого Юрія, то вони будуть слабкими і почнуть випадати.

Прикмети на 6 травня

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

— буря – буде мокре літо;

— закувала зозуля – чекай на поганий урожай;

— багато хрущів — літо буде хороше, не дуже дощове;

— кульбабки закриваються – буде похолодання.

6 травня іменини Іменини у Анатолія, Олександри, Георгія та Івана.

Джерело: УНІАН


240
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.