Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​День студента або День солідарності студентів

​День студента або День солідарності студентів

Сьогодні, День студента асоціюється зі святковим настроєм, легкістю, молодістю та веселощами. Але починалося все далеко не так весело, як здається багатьом студентам.

Насправді, все почалося з розгону поліцією мирної демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Слід пригадати, що на той час Чехословаччина була окупована німцями, які поставилися до цього заходу без особливої поваги. Проти демонстрантів виступили регулярні війська, в результаті зіткнень загинув студент-медик Ян Оплетал. Його похорони, як не дивно, дали поштовх новим протестам, які також не обійшлися без втручання поліції.

17 листопада у 1939 році нацистські війська заарештували і розстріляли лідерів Союзу студентів у Чехії. Більш того, понад 1000 студентів потрапили до концтабору, який був розташований у Заксенхаузені, а дев’ятьох активістів студентського руху стратили у в’язницях Парижа.В гуртожитки вривалися солдати, били студентів, потім вивозили їх на околиці Праги, де продовжували катувати. Студентів змушували падати, а німці чоботами наступали їм на шиї. До того ж на вулиці був мороз, деякі студенти були в піжамах. Згодом за особистим наказом лідера Третього Рейху Адольфа Гітлера всі університети в окупованій Чехії були закриті аж до закінчення війни, а майно університетів підлягало конфіскації.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. В наші дні День студента асоціюється не з траурним днем пам’яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень.

Як святкують День студента у світі?

Ось декілька цікавих фактів про традиції святкування.

Саме в День Студента в багатьох університетах світу прийнято проводити свій особливий ритуал посвяти в студенти. Наприклад,в Португалії першокурсники сідають на коліна з папкою на голові і співають гімн університету. Взагалі, велике студентське свято в Португалії проходить в травні. Воно називається Кейма – спалювання стрічок.

А в Шотландському університеті Сент-Ендрюс кілька десятків років тому першокурсники купували своїм старшим товаришам фунт ізюму. А жаднюг купали в наявному на території університету фонтані. Зараз же традиція трохи видозмінилася – замість родзинок прийнято дарувати пляшку вина, а тих, хто скупився, вночі поливають піною для гоління.

Англійський Оксфорд з першої хвилини дає своїм студентам відчути себе особливими. У День студента вони вдягаються в чорну магістерську жилетку, їм дарують білі метелики і розповідають про ті перспективи, які чекають їх після випуску.

Фіни святкують День студента зовсім по-особливому. Вони влаштовують незвичайні ярмарки, на яких не можна розплатитися грошима, тут діє тільки бартер. Також на територіях університетів для студентів влаштовують безліч розважальних ігор, таких як гонки, перетягування каната та багато іншого. Наприкінці вечора студенти влаштовують карнавал і конкурси.

США – багатонаціональна країна, і університетських традицій там також безліч. Навіть День студента вони відзначають свій у кожному вузі. Найяскравішим з них за традицією є Гарвард. Театралізоване шоу під назвою Hasty Pudding є чи не наймасштабнішим з усіх. Взагалі Hasty Pudding – це така страва, яка традиційно є на зборах студради ще з 1795 року. Найяскравішим моментом у святкуванні Дня студентів в Гарварді є костюмований парад, в якому і чоловічі і жіночі ролі грають чоловіки.

Греція святкує День студента 17 листопада. Тут він називається Політехнео, і є роковинами студентських протестів 1973 року проти військової хунти “чорних полковників”, жорстко пригнічених військовими. Сотні студентів були заарештовані, 24 людей вбито, понад тисячу поранено, хоча за офіційними даними жертв не було взагалі. Після відновлення демократичного уряду жертв Політехніона проголосили мучениками. У цей день за традицією тисячі людей приносять вінки до могил і пам’ятників учасників тих подій. Студенти влаштовують мітинги і демонстрації, метою яких є захист демократичних прав і свобод.

А українці радо святкують це свято у колі друзів або на вечірках.

Аліна Ріжко

144
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.