Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День спільних дій в інтересах дітей

День спільних дій в інтересах дітей

День спільних дій в інтересах дітей

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини та її основні права.

Через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. Її називають «Велика хартія вільностей для дітей» та світовою конституцією прав дитини. Конвенцію було підписано 195 країнами світу. Традиційно, в день прийняття Конвенції у світі відзначається Всесвітній день дітей.

Для України Конвенція набула чинності 27 вересня1991 року. Ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна поклала на себе зобов'язання щодо захисту прав дітей і визнала свою відповідальність перед світовим співтовариством щодо забезпечення на своїй території всіх положень цього документа, підтвердила свій курс на підтримку загальнолюдських цінностей та розбудову демократичної держави.

Отож, з20 листопада 2003 року в Україні щороку відзначається День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Цей день ще раз нагадує всім нам, що не потрібно залишати поза увагою жодної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, з тих чи інших причин залишилася без батьківського піклування. Жодна дитина не може бути об'єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте та сімейне життя, недоторканість житла, незаконного посягання на її честь і гідність. Тож ми, дорослі, не повинні залишати без уваги жодної дитини.Упевненість дитини в собі і своєму майбутньому, її самоусвідомлення значною мірою залежать від можливості жити безпечним і гідним життям.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

125
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.