Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День пам'яті спаленого села Михнів

День пам'яті спаленого села Михнів

День пам'яті спаленого села Михнів

27 лютого, в День пам'яті спаленого під час Другої світової війни нацистськими окупантами села Михнів в Михнівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено тематичну лінійку за участю учнів школи, педагогічного колективу, Михнівського сільського голови В.Романюка, працівників закладів культури сільської ради. В місцевому храмі Святої Параскеви УПЦ його настоятель отець Григорій Паляниця відслужив поминальну службу.

Село Михнів було окуповане німецькими загарбниками 7 липня 1941 року. Величезної шкоди завдали німецькі окупанти нашому селу. Вони створили ненависний режим насильства, силою забирали на фашистську каторгу молодих людей. З села в Німеччину погнали 300 чоловік. Їх морили голодом, били, заставляли виконувати важкі роботи, їх не вважали людьми, а поводились як з рабами. Багато односельчан загинуло, не витримавши звірячого поводження, не повернулися до своїх рідних.

Трагічна подіявідбулася в селі 28 грудня 1943 року. Село було оточене німцями і поліціями.Почалася облава на партизанів. Скажену лють викликали у фашистів марні пошуки. Вони вривалися в хати, перевертали там все вверх дном, катували жінок, дітей, стариків, стріляли на подвір'ях. Але цього їм буломало. Есесівці вирішили перевірити громадські будівлі на господарстві (Селисько). Увірвавшись в конюшні і майстерню, вороги зняли галас, а тут були ні в чому не винні мирні люди, які тут працювали.

Дванадцять мирних ні в чому не винних людей було розстріляно. Всі вони поховані в братській могилі. Михнівчани будуть вічно шанувати пам'ять про розстріляних колгоспників, які чесно трудилися в колгоспі і не зрадили своєму народові.

27 лютого 1944 року було спалено нацистськими окупантами 147 дворів, жертвами стали 34 безневинних жителів села.

З промовою до всіх присутніх виступивдиректор Михнівської ЗОШ Василь Миронов, який наголосив, що минають роки, десятиліття, все далівідходять у глиб історії та грізні події війни. Та не щезне в пам'яті людській, не піде в небуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Жителі Михнова ніколи не забудутьтих звірств і злочинів, які заподіяли кровожадні фашисти-розбійники на території нашого рідного села.

Присутні на заході вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання та покладанням вінка до пам'ятного знака односельчанам, які були безневинно розстріляні.

28.02.2017 р.

За матеріалами Михнівської сільської ради

144
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.