Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День пам´яті спаленого села

День пам´яті спаленого села

День пам´яті спаленого села

Це сталося за кілька тижнів до визволення нашого краю Радянськими військами — 16 січня 1944 року.

Озиваються печальні дзвони пам'яті у серцях людей. Налягає велика журба на душу, як згадують люди про спалення нашого села Комини. То були страшні дні. Всю ніч і день горіло село. Такого горя, такого жаху люди не знали. В селі Комини було спалено 137 дворів, за цей період було вбито 40 мирних жителів.

16 січня, в День пам'яті спаленого села, керівництво Білотинської сільської ради та жителі села Комини прийшли до пам'ятного знака односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни, щоб схилити голови перед усіма тими, хто на фронту або в рідному селі, поліг у смертельному поєдинку з нацистським агресором, хто виніс важкі випробовування під час Другої світової війни.

У далекий день 16 січня 1944 року нацисти увірвалися в село Комини Білотинської сільської ради. Від них нікому не було порятунку, ні старому, ні малому.Нелюди виганяли жителів із домівок на вулицю. Грабували і палили, били людей прикладами, кованими чобітьми, допитувалися де партизани, так як вони рахували, що це партизанське село. Люди мовчали. Кати хотіли підірвати людей у школі, але староста села Лаврін Делегей випросив пощади людям. Погодилися есесівці і відпустили старих і малих, забрали 45 юнаків та дівчат на каторжні роботи. Перелякані люди йшли на свої подвір'я, де догоряли їхні оселі. Повітря не змозі було ввібрати чад палаючих стін, одягу, зерна, живності. Хто сховався в льохах — також заживо згоріли. Тільки лишилися печі і комини, які не природно були високі.На печах де-не-де збереглися намальовані півники, голуби, лебеді, квіти, які також постраждаливід полум'я та частково зникли разом із душами тих людей, які згоріли тієї страшної ночі.Люди дозимували в льохах, землянках. Допікав холод і голод, важко хворіли. Найважче було з малими дітьми. Але люди витримали, вистояли, пережили, відбудували наші села, які воскресли з вогню і полум'я.

Звертаючись до земляків, Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька наголосила, що минають роки і десятиліття, все далі відходять у глиб історії ті грізні події війни, та не щезне в пам'яті людській, не піде в небуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу– його битва, його перемога над фашизмом.

Присутні на заході вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання та поклали до пам'ятного знаку вінки та квіти.

За матеріалами Білотинської сільської ради

108
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.