Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День пам'яті спаленного нацистами села Білотин

День пам'яті спаленного нацистами села Білотин

День пам'яті спаленного нацистами села Білотин

В Білотинській сільській бібліотецібуло проведено Годину Пам'яті «Ніч без милосердя», присвячену Дню пам'яті спаленого під час Другої світової війни нацистами села Білотин 22 січня 1944 року.

Захід розпочали хвилиною мовчання. Бібліотекар розповіла присутнім про жахливі дні і ночі, коли страшною навалою наступили гітлерівці-фашисти на наші села. Комини було спалено майже до тла 16-го січня, а Білотин 22-го січня 1944-го року.

Під час заходу читались спогади очевидців цих подій, наводились документальні факти.

Окупація, страшний біль, втрати земляків, які загинули тоді від куль, розриву снарядів, вогню і диму. Задихнулися від їдкого, смертельного диму декілька сімей з маленькими дітьми на руках, які сховалися від вогню в погребах. Чоловіки, жінки, діти, наші односельці, які могли б жити і будувати майбутнє, забрала їх життя та страшна війна в рідних домівках. Багато чоловіків і молодих дівчат гітлерівці під дулами автоматів насильно вивезли на невільницькі роботи до фашистської Німеччини.

По закінченні години пам'яті працівники культури і соціальної сфери відвідали очевидців цієї трагедії, яких залишилось зовсім не багато.

Зі спогадів жительки с. Білотин Черепеніної Ірини Яківни.

На початку січня 1944 року війська І Українського фронту вступили на територію нашої області. Відступаючи під натиском регулярної армії і партизанських загонів, німецька орда виливала свою лють на мирне населення. Там, де ступала нога фашиста, залишались згарища, вбиті, залишалисягоре і лють людей. Відчуваючи свій кінець, фашисти нещадно палили села.

Страшної долі не уникло і наше партизанське село Білотин. Воно поповнило список фашистських злодіянь нашого краю. Ми, нинішнє покоління, знаємо про цю трагічну сторінку нашого села не тільки з книг, а й з вуст тих людей, які пережили ці жахливі дні, що були свідками тих трагічних подій.

Було спалено 62 двори, загинуло 4 жителі.

«Я була ще малою, не було мені і шести років, але страшний ранок 22 січня закарбувався в пам'яті назавжди… Жили ми в бараці біля села. Багато сімей тулилося, хто де міг. Ми вже знали, що село Комини німці спалили. Жахіття почалосяв 6 годин ранку. Було чути постріли, в небі літали самольоти. Всі боялися, брали саме необхідне і тікали в ліс. А німці в ліс боялися йти, боялись партизанів. Люди робили землянки і так жили декілька днів. Пам'ятаю, що було дуже холодно. А коли прийшли в село, то побачили, що велика частина села була спалена. Фашисти поспішали на Остріг через Півневу Гору, бо тут проходила дорога. Під час окупаціїмоя мама пекла партизанам хліб, брат був партизаном і загинув від автоматної черги ворога».

За матеріалами Білотинської сільської ради

134
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.