Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Делегація міста Ізяслав взяла участь у фестивалі 5-го полку уланів Заславських в місті Остроленка (

Делегація міста Ізяслав взяла участь у фестивалі 5-го  полку уланів Заславських в місті Остроленка (

У неділю, 22 вересня 2019 року, в місті Остроленка (Польща) відбулося урочисте святкування 5-го полку Заславських уланів.

Захід проводився під почесним заступництвом єпископа Ломбійскої єпархії о. Януша Степновского, міністра національної оборони Польщі Маріуша Блащака, представника Мазовецького воєводства Здіслава Сіп'єра, маршала Мазовецького воєводства Адама Струзіка, старости Остроленського району Станіслава Кубеля і мера міста Остроленка Лукаша Кулака.

На запрошення польської сторони, у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю із міською владою Ізяслав, у святкуванні взяли участь делегація з міста Ізяслав: Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, заступник міського голови Любов Калитюк, колишній мер і голова місцевого товариства «Полонія» Валентин Паньковський зі своєю дружиною Неонілою, настоятель костелу святого Йосипа міста Ізяслав о. Едуард Пюро.

Урочистості розпочалися з меси в полковому костелі за полеглих, убитих і померлих солдат 5-го полку уланів Заславських. Потім учасники урочистостей вирушили до пам'ятника 5-го полку уланів Заславських, де учні першого класу з військовим профілем із місцевого професійного училища № 2, вклали військову обітницю, а діти з муніципального дошкільного навчального закладу № 5 поклали квіти до пам'ятника.

Звертаючись до присутніх на заході, мер міста Остроленка пан Лукаш Кулик сказав: «Ми не були б тут, якби не традиція, а традиція народжується вдома. Наш обов'язок полягає в тому, щоб дозволити наймолодшим жителям нашого міста в кожному будинку говорити і нагадувати про традиції та історію, тому що таким чином ми будемо формувати майбутні еліти нашого народу».

Наступним пунктом церемонії було нагородження. Срібною медаллю за заслуги перед національною обороною був нагороджений Даріуш Олех. Бронзовою медаллю за заслуги перед національною обороною нагороджені Джоанна Аугустніка і Маріан Шимчик.

Пам'ятний знак 5-го полку уланів Заславських було вручено: міському дитячому садку № 5, бригадному генералу Норберт Івану-Томашу Зачкевичу, Тадеушу Лебровскі, Анні Балдига, капітану Марцину Маркевичу, Ізяславському міському голові Валентині Корнійчук, голові доброчинного товариства «Полонія» (місто Ізяслав) Валентину Паньковському. Хрест гідності вручено Аполонії Гавковскій.

Після прочитання «відозви пам'яті» делегації, серед яких і представники міста Ізяслав, поклали квіти і вінки до пам'ятника 5-го полку уланів Заславських.

Після офіційної частини відбувся історичний фестиваль під назвою «Зустріч чотирьох поколінь поляків».

За матеріалами Ізяславської міської ради

143
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.