Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Делегація Ізяславщини взяла участь у заходах з нагоди відзначення 1030 л-тя хрещення Київської Русі

Делегація Ізяславщини взяла участь  у заходах з нагоди відзначення 1030 л-тя хрещення Київської Русі

Традиції християнства на території України мають прадавню історію від часів святого апостола Андрія Первозванного, князів Аскольда та Діра, святої рівноапостольної княгині Ольги. Саме тому день Хрещення Київської Руси є для нас визначною подією, адже всезагальне Хрещення у 988 році стало своєрідним «днем народження» православної церкви України – новим етапом становлення православ'я на теренах Руси-України та визначило подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини.

На честь цієї визначної події в житті нашого народу згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 з нагоди відзначення 1020-річчя хрещення Київської Русі було встановлено державне свято – День хрещення Київської Русі-України.Зокрема в тексті Указу було зазначено: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі».

28 липня 2018 року, у цей знаменний для України день, відбулося загальноцерковне святкування в «колисці» східнослов'янського християнства – місті Києві. У цей день православна церква відзначає також пам'ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу як хреститель України-Руси. Саме він заклав християнську парадигму на наших землях і тому вшановується нащадками як рівноапостольний святий.

У церковних урочистостях з нагоди 1030-ліття від часу хрещення Київської Русі, що пройшли 28 липня у місті Київ, взяла участь делегація Ізяславського району. До її складу увійшли: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат, духовенства та віряни парафій УПЦ КП Ізяславського благочиння, представники трудових колективів та організацій Ізяславщини.

Сам день відзначення 1030-ліття Хрещення Руси-України розпочався з урочистої Божественної літургії у Володимирському кафедральному соборі, яку очолив святійший патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київський патріархат .

Предстоятелю співслужив єпископат Київського патріархату, представники Чорногорської Православної Церкви та численне духовенство з усієї України та закордону. Цього святкового дня у кафедральному соборі молилася й надзвичайно велика кількість вірян. Все церковне подвір'я було наповнене вірянами, які мали можливість чути і бачити богослужіння завдяки великому екрану та гучномовцям, які були встановлені на церковному подвір'ї.

На запричасному високопреосвященний Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський виголосив послання Священного Синоду Української Православної Церкви Київський патріархат з нагоди 1030-ліття хрещення Руси-України.

Після завершення Божественної літургії, під дзвони патріаршого кафедрального Володимирського собору, бульваром Шевченка та Володимирською вулицею через Софіївський та Михайлівський майдани усі присутні на святковому заходіпройшли хресною ходою у напрямку до пам'ятника святому князю Володимиру на Володимирській гірці.

У хресній ході з нагоди відзначення 1030-річчя з Дня хрещення Київської Русі-України взяли участь: Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко, члени Кабінету Міністрів України, ієрархи, духовенство та віряниУкраїнської Православної Церкви Київськийпатріархат на чолі з її предстоятелемсвятішим патріархом Філаретом, ієрархи, духовенство та вірячиУкраїнської Автокефальної Православної Церкви на чолі з її предстоятелем блаженнійшим митрополитом Макарієм, відомі політичні й громадські діячі, представники культури, науки та освіти. У ході взяли участь представники усіх країв та регіонів України. Серед учасників ходи були представники делегації Ізяславщини.Прик­метно, що чи­ма­ло лю­дей йшли у ви­ши­ван­ках та з державними прапорами.

За різними оцінками в центрі Києва на молитву зібралося від 65 до 150 тисяч, або й більше віруючих — море людське важко було злічити. Дотепер так багато патріотично налаштованих громадян, які моляться за перемогу правди і мир в Україні, збирав лише Майдан під час Революції Гідності.

Богослужіння у Володимирському соборі та Хресний хід транслювався у прямому ефірі Першого каналу, 5 каналу, 112.ua та інших телевізійних каналів.

Біля пам'ятника святому князю Володимиру патріарх Філарет очолив молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву.

Після молитви святійший патріарх Філарет привітав усіх присутніх з 1030-літтям Хрещення Київської Руси-України та звернувся з першосвятительським словом.

Урочистості з нагоди 1030-літтяхрещення Київської Русі стали не ли­ше ре­лі­гій­ним за­хо­дом, а й сим­во­лом єд­нання ук­ра­їн­ців, ад­же мо­лит­ва за Українську Помісну Православну Церкву лу­на­ла з уст десятків ти­сяч лю­дей.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

64
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.