Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Декларація про державний суверенітет – важливий крок до незалежності

Декларація про державний суверенітет – важливий крок до незалежності

Сьогодні, 16 липня, в Ізяславській центральній бібліотеці відбулося тематичне дійство, присвячене 28-ій річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України. На захід також завітав заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Кінець вісімдесятих – початок дев'яностих років були позначені небувалим піднесенням національно-визвольної боротьби. З ухваленням 16 липня 1990 року Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України дало новий поштовх, викликало нові сили і в Україні на велелюдних мітингах зазвучало слово «незалежність». Безумовно, тоді важко було передбачити хід історичних подій, проте Декларація про державний суверенітет України дала впевненість, вселила віру в те, що воля, про яку мріяли і за яку боролися століттями, вже не далеко. У цей знаменний день в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.

Для учасників зібрання бібліотечним фахівцями було організовано короткий екскурс про історичні події, які сприяли прийняттю цього важливого для українського народу документа. Прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель. В Декларації було визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Декларація стала тією цінністю, яка об'єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року. Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

Декларацією проголошено самовизначення української нації, народовладдя, територіальну цілісність України в межах наявних кордонів, економічну самостійність, право держави на власні Збройні Сили тощо.

Увазі присутніх запропоновано перегляд документального фільму про цю визначну подію в історії України.

Змістове наповнення виставки «Народження держави Україна» розкрило питання самовизначення української нації, народовладдя, державної влади, громадянства, територіальної цілісності, економічної самостійності, екологічної безпеки, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин.


За матеріалами сектору культури райдержадміністрації


84
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.