Стоматологія
Друк на футболках і чашках

COVID-19 не зник: у НАН розповіли про розвиток епідемії в умовах війни

COVID-19 не зник: у НАН розповіли про розвиток епідемії в умовах війни

Проблема пандемії COVID-19 хоч і відійшла на задній план на тлі повномасштабної військової агресії РФ проти України, однак нікуди не зникла.

Станом на 16 березня 2022 року в середньому за тиждень в Україні щодня одужують 24 879 людей, 5057 осіб інфікуються і 79 хворих помирають від COVID-19.

В Національній академії наук України оприлюднили огляд розвитку епідемії COVID-19 в Україні під час війни.

Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу припускає, що захворюваність продовжує знижуватися.

При цьому лікарні та лабораторії продовжують працювати у штатному режимі, тож фіксуються нові випадки захворювання, смерті та одужання від COVID-19.Водночас процес забору аналізів та проведення відповідних тестів ускладнився, тож статистика захворюваності суттєво неповна.

«Зареєстровані епідемічні показники показали зниження у декілька разів на тлі зміни режиму роботи лікарень, знищення російською армією інфраструктури закладів охорони здоров’я та окупації частини території України», – йдеться у повідомленні.

Водночас у НАН наголосили, що зменшення зареєстрованих випадків не означає зниження реальних показників захворюваності.

Навпаки – такі чинники, як велика кількість біженців та скупчення людей в укриттях могли слугувати каталізатором для епідемії.

Серед інших висновків НАН є також наступні:

— Кількість смертей видається заниженою принаймні у півтора раза. Також можливе збільшення кількості летальних випадків, з огляду на проблеми в наданні медичної допомоги.

— Українські довоєнні дані про спостережувану летальність штаму «Омікрон» уже доволі надійні та вказують, що вона втричі нижча, ніж у «класичного» штаму з Вуханю. При цьому смертність від «Омікрону» вчетверо нижча, ніж у «Дельти».

— Дані захворюваності в Україні зосереджені досить нерівномірно, адже 40% всіх ПЛР-тестів, про які відомо з баз даних, проведено на Рівненщині.

На сьогодні левова частка нових інфікованих коронавірусом припадає на чотири регіони: Волинську, Полтавську, Черкаську області та м. Київ.

— У Польщі, Угорщині, Словаччині, Молдові та Румунії, які відкрили свої кордони для українських біженців, нових спалахів коронавірусу не виявлено

 Українська правда

85
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.