Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Чи ефективно носити рукавички під час пандемії коронавірусу

Чи ефективно носити рукавички під час пандемії коронавірусу
Як і для чого використовувати рукавички – поради експертів.

Один із популярних засобів профілактики коронавірусу – рукавички. Однак у Всесвітній організації охорони здоров'я наголошують, носіння рукавичок може принести більше шкоди, ніж користі.

«Ви більшою мірою захищені від COVID 19, коли не користуєтеся гумовими рукавичками, але миєте руки. Збудник коронавірусної інфекції COVID-19 може забруднити гумові рукавички. Торкаючись після цього до лиця, ви перенесете вірус з поверхні рукавичок на обличчя і будете піддавати себе ризику зараження», — написали у ВООЗ.

Масове носіння рукавичок, як і масок, вже встигло викликати чималу дискусію. Тод від чого захищають і не захищають гумові рукавички спробували пояснити науковці проєкту «Мікроб і я».

«Потрібно розуміти, що самі собою рукавички не захищають від вірусу. Більше того, як і маска, рукавички можуть нам надавати хибне відчуття захищеності і ми можемо ставати менш уважними до того, чого ми і після чого торкаємося. Зрештою, вірусу не так важливо, яким чином він мандруватиме – через поверхню наших рук чи рукавиць. Тому торкатися обличчя ні в рукавицях, ні без – крайнє небажано», — пишуть на сторінці проєкту у фейсбуці.

Ще одна важлива річ – у рукавицях руки потіють. Після тривалого носіння гумових рукавичок в умовах тепла та вологи починається бурхливе розмноження мікроорганізмів.

«Коли ми знімаємо рукавиці, то руки наші набагато брудніші, ніж до їх одягання. Тому перше, що треба зробити, знявши рукавиці – ретельно помити руки з милом», — йдеться у повідомленні.

Про знімання рукавиць – важливо робити це правильно, щоб не рознести бруд та можливі вірусні частки, наприклад, собі по зап'ястках.

Рекомендації як знімати одноразові рукавички, надає Центр з контролю та профілактики захворювань в США:

• Візьміться за зовнішню сторону однієї рукавички, не торкайтеся оголеної шкіри.
• Знімайте рукавичку з тіла, витягуючи її всередину.
• Тримайте рукавичку, яку ви щойно зняли, іншою, ще одягнутою рукою.
• Почніть знімати другу рукавичку, поклавши пальці всередину рукавички у верхній частині зап'ястя. Знімайте рукавичку, вивернувши її назовні. Першу рукавичку залишайте всередині іншої.
• Утилізуйте рукавички, не використовуйте повторно.
• Очистіть руки відразу після зняття рукавичок.

Фото: cdc.gov

Від чого ж захищають рукавички?

«У даному випадку рукавички захищають шкіру наших рук від агресивної дії дезінфектантів. Таким чином, коли ми виходимо з дому і торкаємося кнопки ліфту/дверної ручки/поручня, то можемо відразу ж скористатися дезінфектантом без зайвої шкоди для шкіри рук», — пишуть науковці.

Чи можна повторно використовувати рукавиці?

Як зазначає «Мікроб і я», у ситуації, що складається, для рутинного використання, аби натиснути кнопку ліфту – іноді доводиться використовувати повторно рукавички. Тому важливо – обов'язково ретельно очищувати рукавички, які вже були у використанні, і з обох сторін. Можна помити їх у воді з милом, а також можна обробити хлорвмісним чи спиртовмісним розчином.

І все ж одноразові рукавички краще не використовувати повторно.

«Підсумовуючи: рукавички не захищають від вірусу; носіння рукавичок не замінює миття рук; рукавички захищають шкіру рук від агресивної дії дезінфектантів, тому з цих міркувань їх можна носити; ретельно миємо руки перед одяганням рукавичок та після їх зняття; правильно знімаємо рукавички, належним чином їх складаємо та утилізовуємо; якщо має місце повторне використання, обов'язково їх належним чином очищуємо», — зазначають науковці.

Види медичних рукавичок

Латексні – класичні і найпопулярніші медичні рукавички. Вони виготовляються з натурального каучуку. На думку експертів, цей міцний і гнучкий матеріал найкраще захищає від патогенів та частини небезпечних хімічних речовин. Проблеми можуть виникнути при алергії на білок з якого утворюється латекс.

Нітрилові – виготовлені з синтетичного матеріалу, який не викликає алергічних реакцій. Рукавички з нітрилу тонші, ніж латексні. Водночас цей продукт стійкий до стирання, розривів, впливу хімічних речовин, таких як олії, мастила та розчинники. Додатковою перевагою є більш висока стійкість до проколу. За стійкістю до впливу хімікатів вони мають кращий захист у порівнянні з рукавичками з латексу.

Вінілові – дуже міцні медичні рукавички, які виготовляються з пластіфікованого полівінілхлориду, тобто популярного ПВХ. Вініл добре захищає від хімічних препаратів, а також від забруднення біологічними рідинами. Зазвичай ці рукавички мають нижчу стійкість проти вірусів та грибів у порівнянні з латексними рукавичками, тому їх використовують в діагностиці, медичних та терапевтичних діях. Також вінілові рукавички захищають від олій та жирів. За рахунок міцності, вінілові рукавички не мають такої еластичності, як попередні види. З одного боку, це означає легкість при зніманні з руки, з іншого, необхідність підбору ідеального розміру.

Джерело: Портал "Є"

134
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.