Стоматологія
Друк на футболках і чашках

#ЧужихДітейНеБуває

#ЧужихДітейНеБуває

На початку липня депутати Верховної Ради України ухвалили закон № 8296, який посилить відповідальність за несплату аліментів.

Президент України Петро Порошенко 25 липня підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Вже 29 серпня норми Закону України № 8296 вступають в дію.

Мінімальну суми аліментів на утримання дитини збільшено.
Штрафи, адміністративна та кримінальна відповідальність.Запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу. Українці, які хочуть увійти до складу Кабінету Міністрів, зайняти посади заступників міністра чи посади категорії «А» та «Б», стати прокурором, керівником НАБУ чи членом НАЗК, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців, – це буде підставою для його звільнення.

Звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних «горе» батька або матері у випадку несплати ними аліментів понад 3 роки.

Заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці.

Збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин.

Адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт.

Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років.

Скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень першого закону.

Використання всіх обмежень першого закону до боржників, які мають 3 місяці боргу перед хворою дитиною чи дитиною інвалідом.

Надання повноважень Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва, зокрема малолітніх чи неповнолітніх осіб, або для складання документів процесуального характеру.

Звільнення позивачів від сплати судового збору у справах про збільшення розмірів аліментів.

Адміністративна відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо.

Адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування.

Визначення порядку проведення інспекційних перевірок одержувача аліментів.

Позови про збільшення розміру аліментів, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Уразі відкриття або закриття рахунку фізичної особи банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників.

У разі відкриття рахунку на ім'я фізичної особи, внесеної до Єдиного реєстру боржників, або закриття рахунку такою особою банк зобов'язаний у той самий день повідомити про це зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Після тривалих консультацій та дискусій знайдено збалансований підхід, який забезпечує захист прав дитини та обох батьків під час виїзду дитини за кордон:

1.Той із батьків, з яким проживає дитина, і який не створює перешкод у побаченні з дитиною для другого з батьків, може виїхати з малюком за межі України на строк до 1 місяця. Однак він зобов'язаний проінформувати про це другого з батьків, який своєчасно і в повному обсязі виконує свої батьківські обов'язки, рекомендованим листом.

2.Самостійно, без інформування, таке рішення може бути прийняте у разі:
— заборгованості зі сплати аліментів понад 4 місяці;
— заборгованості за 3 місяці для утримання дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини.

3.Той із батьків, хто проживає окремо від дитини і належно виконує батьківські обов'язки (в тому числі не має заборгованості з аліментів), рекомендованим листом звертається за наданням нотаріально засвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. Якщо такий дозвіл не надано – у 10-денний строк батько чи мати має право звернутися до суду із заявою про надання відповідного дозволу.

4.І ще одна допрацьована спільними зусиллями Мін'юсту, депутатів та громадськості новація до ЗУ «Про виконавче провадження».
Якщо боржник повторно ухилятиметься від виконання рішення про забезпечення права стягувача на побачення з дитиною, державний виконавець:

накладає на боржника штраф в подвійному розмірі;

надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення;

звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у правах покидати територію України до суду;

виносить постанову про заборону керувати автомобілем;

вживає інші заходи примусового виконання рішення, передбачені Законом.

Як новації закону №8296 вплинуть на чиновників?

Українці, які хочуть стати членами Кабінету Міністрів чи зайняти посади держслужби категорії «А» або «Б», мають подавати заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців. Якщо така заборгованість є – такий громадянин не може вступити на посаду державної служби категорії «А» або «Б» чи бути призначеним на посаду члена Уряду. Якщо чиновник вже займає одну з вищеназваних посад і його заборгованість перевищує 12 місяців, це є підставою для припинення державної служби:

Член Кабміну (окрім Прем'єр-міністра) може бути звільнений з посади Верховною Радою.

Якщо відповідний борг має заступник міністра – міністр має надати пропозицію про звільнення з посади такого чиновника.

Так само обов'язковим є подання заяви про відсутність боргу 6 місяців і більше для українців, які мають намір зареєструватися кандидатом у депутати чи очолити населений пункт. Відомості про таку заборгованість оприлюднюватимуться на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково за рішенням відповідної ради у зв'язку з несплатою аліментів за 12 місяців.


За матеріалами Ізяславського районного

відділу державної виконавчої служби

48
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.