Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Четверта річниця НПП«Мале Полісся»

Четверта річниця НПП«Мале Полісся»

Четверта річниця НПП«Мале Полісся»

2 серпня 2017 року виповнюється чотири роки з моменту підписання Указу Президента України № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся». Адміністрація парку розпочала свою діяльність з лютого 2014 року.

Національний природний парк «Мале Полісся» – природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа, яка входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельниччини. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

На сьогоднішній день у штаті НПП «Мале Полісся» працює 10 співробітників, на яких покладені наступні завдання: охорона і збереження території парку з усіма цінними природними комплексами та об'єктами; збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин; проведення наукових досліджень і науково-дослідних робіт; проведення екологічної освітньо-виховної діяльності; створення умов для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об'єктів; організація протипожежної охорони природних комплексів та інші.

На території парку зростає 21 вид рослин, занесений до Червоної книги України (2 з них виявленні цього року), 37 видів, які охороняються у Хмельницькій області (регіонально рідкісні) та 6 видів, які є рідкісними на території досліджень. Під час проведення досліджень підтверджено місцезростання видів рослин і виявлено ряд нових місцезростань видів рослин, що потребують охорони.

На території НПП «Мале Полісся» зареєстровано 205 видів хребетних тварин, з них 15 видів тварин занесені до Європейського Червоного списку, 123 види з Додатку ІІ Бернської конвенції, 53 види, які занесені до Червоної книги України, 84 види, включені до Переліку видів тварин, які охороняються у Хмельницькій області.

В період становлення НПП «Мале Полісся» колективом ведеться робота по встановленню меж території парку, натурне обстеження лісових масивів, дослідження рослинного та тваринного світу. Допомогу в дослідженні рослинного світу надають науковці ізКам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам'янець-Подільський), Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ), Національного лісотехнічного університету України (м. Львів). Тваринний світ співробітники парку досліджують спільно з науковцями природничого факультету Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, НПП «Подільські Товтри».

Працівниками НПП «Мале Полісся» у літній період відбираються проби води із оз. Святого, р. Гнилий ріг для визначення фітопланктону, хімічного складу води. Проби води передаються для спеціалістів еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС для дослідження та надсилаються до Інституту гідробіології НАН України.

Також співробітники НПП «Мале Полісся» переймають досвід у колег з установ ПЗФ України, беручи участь у круглих столах, науково-практичних семінарах і конференціях, де презентують парк і його діяльність та представляють наукові доповіді (НПП «Подільські Товтри», НПП «Північне Поділля», НПП «Дермансько-Острозький» та ін.)

Цього року співробітниками НПП «Мале Полісся» підготовлений та виданий другий том Літопису природи за 2016 рік, де узагальнені результати наукових досліджень і спостережень на території парку та результати діяльності установи за відповідний період.

Еколого-освітня діяльність НПП «Мале Полісся» спрямована на учнівську молодь навчальних закладів м. Ізяслава та району, м. Славути та району і, безпосередньо, на членів Радошівського учнівського шкільного лісництва, яке створене за ініціативи адміністрацій парку та Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. у листопаді 2014 року.

  • За період діяльності НПП «Мале Полісся» з метою виховання у жителів і підростаючого покоління екологічної свідомості та пропаганди природоохоронної діяльності було проведено ряд еколого-освітніх та природоохоронних заходів (уроки, лекції, бесіди, акції, конкурси), до яких активно долучилися навчальні заклади та учнівська молодь регіону. Так, до заходів, проведених співробітниками НПП у І-му півріччі 2017 року, було задіяно 1067 учасників.Усі переможці конкурсів нагороджені грамотами та подарунками, усі учасники та навчальні заклади-учасники конкурсів регіону нагороджені подяками.

Команда НПП «Мале Полісся» взяла участь у третьому конкурсі мікрогрантів ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли»; відвідала 5 тренінгів, під час яких пройшла успішно навчання та отримала сертифікати встановленого зразка. За результатами грантового комітету команда НПП «Мале Полісся» перемогла у конкурсі проектів та отримала фінансування на реалізацію свого проекту «Екологічна стежка на території заказника місцевого значення «Голубе озеро». Колектив парку вже приступив до реалізації даного проекту – завершуються організаційно-проектувальні роботи по створенню екостежки. Проведене натурне її обстеження, визначено місця зупинок, місця відпочинку, оглядові точки на маршруті та нанесено їх на картосхему маршруту.

У колективу НПП «Мале Полісся» в планах на майбутнє: оформлення правоустановчих документів, проведення інвентаризації флори та фауни, проведення комплексних наукових досліджень території парку, створення і облаштування екологічної стежки та туристичних маршрутів, проведення еколого-освітніх заходів та співпраця з місцевими громадами.

Прес-служба НПП «Мале Полісся»

67
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.