Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Благодатна вість ікони Божої Матері у православному храмі Замкової виправної колонії (№58)

Благодатна вість ікони Божої Матері у православному храмі Замкової виправної колонії (№58)

В Ізяславській Замковій виправній колонії (№58) з червня 2002 року діє православний храм, який був освячений на честь ікони Божої Матері «Тих, що у відчаї, єдина надія».

Храм розміщено у стінах колишнього костелу святого Михаїла, який входив до комплексу споруд бернардинського католицького монастиря. Сам монастир було зведено коштом князів Заславських у 1601-1610 роках.

Основною метою діяльності храму є проведення в установі душпастирської роботи, відправа служи Божої для осіб, які відбувають покарання, навернення засуджених до виконання заповідей Божих, покаяння у скоєному та зцілення душі.

Від дня заснування храму на його центральному аналої було розміщено храмову ікону. Нещодавно, під час проведення богослужіння, було помічено невелике мироточіння на образі під склом.На даний час площа мироточення на іконі суттєво збільшилася.

Сама ікона надрукована на папері та з лицьової і з тильної сторони покрита склом, щільно заклеєна і доступу до образу немає. Тому віруючі впевнені що це — прояв Божої Милості та Благодаті.

Після отримання звістки про мироточення, співробітники установи та засуджені почали масово відвідувати храм установи, приклонятися до ікони, щоб особисто пересвідчитися у диві.

Днями до храму завітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, окремі працівники райдержадміністрації та представники місцевих засобів місцевої інформації. Їх супроводжував митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук (УПЦ КП). Священний відслужив акафіст Пресвятій Богородиці, а всі присутні змогли прикластися до святого образу та побачити саме мироточіння. «Звичайно, це викликало і певний острах, і здивування, і якусь радість. Однак, пам'ятаючи настанови Святих Отців, які кажуть, що до всякого чуда мусимо ставитись із обережністю, та благоговінням», — розповідає отець Володимир.

«Звичайно, був подив, було захоплення і радість. Ми це розцінюємо як дуже добрий, позитивний знак для нас і для всіх віруючих. Віримо, що мироточення – на добре», – зізнаєтьсязаступник начальника Замкової виправної колонії (№58) управління державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області Олександр Сопронюк.

Мироточіння ікони Пресвятої Богородиці «Тих, що у відчаї, єдина надія» засвідчує віруючим, що сама Богоматірмолиться завсіх християн. Можливо, це показує, що Господь таки пошле нашій державі мир і злагоду.

Мироточіння на образі ще досліджуватиме спеціальна комісія з представників духовенства. Тим часом віряни вірять, що таке явище – благословення згори.

У свій час, коли в стінах нинішнього виправного закладу діяв монастир (до початку ХХ століття), у тих самих стінах зберігалася чудотворна ікона Богоматері, яка була родинною святинею фундаторів монастиря князів Заславських. І знову устінах храму проявилась Божа благодать.

Довідково.

Мироточення — явище в християнстві, пов'язане з появою маслянистої вологи (так зване миро) на чудотворній іконі та мощах святих. Явище являє собою появу на іконі світлого маслянистого виду речовини, що випускає пахощі. Різні випадки мироточення відрізняються один від одного по виду, кольору і консистенції рідини. Вона може бути густою і тягучою, як смола, або нагадувати росу (в даному випадку мироточення іноді називають «елеоточеніем» або «росоточеніем»).

Для деяких віруючих мироточення є одним із чудес, проте дискусії про причини і характер цього явища ведуться як серед богословів, так і вчених. Проведенню наукового об'єктивного дослідження феномену мироточення перешкоджає відсутність способів надійного відтворення цього явища.

В.Кучерук

500
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.