Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Асафат Гнатович Дністрян передав в дар громаді міста Ізяслав підбірку власних живописних робіт

Асафат Гнатович Дністрян передав в дар громаді міста Ізяслав підбірку власних живописних робіт

У приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею, в рамкахрайонних заходів із відзначення 27-ї річниці проголошення незалежності України, відбулось урочисте відкриття виставки живописних робіт «Розбудовники Української держави» Асафата Гнатовича Дністряна – жителя міста Ізяслав, колишнього в'язня сумління комуністичного режиму, учасникуруху українського Опору комуністичному режиму другої половини ХХ століття.

На виставці представлено портрети рідних А.Дністряна, учасниківруху національного опору комуністичному режиму, видатних борців за свободу та незалежність України Тараса Шевченка, Симона Петлюри, Степана Бандери, патріарха Мстислава – першого предстоятеля УПЦ КП, Ярослави Стецько, Богдана Хмельницького та інших історичних осіб. Ряд робіт присвячені релігійній тематиці.

На початку презентації виставки, яку проведено директором Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмилою Левицькою, Асафат Гнатович урочисто передав представлені на виставці роботи в дар громаді міста Ізяслав. Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук щиро подякувала А.Дністряну за чудовий подарунок для громади. «Це символічно, що учасник боротьби за незалежність України, напередодні відзначення дня незалежності Українизробив такий чудовий подарунок для всіх жителів стародавнього Ізяслава — добірку живописних портретів видатних діячів українського державотворення, написаних власноруч.

У ході презентації виставки її ведуча Людмила Левицька зазначила: «На довгому життєвому шляху Асафату Дністряну довелось зазнати багато труднощів і втрат. Ще у 2012 році Ізяславським районним історико-краєзнавчим музеєм була видана книга спогадів Асафата Гнатовича «Від Карпат до Заполяр'я». З цього документально-біографічного твору ми дізнаємось про окремі сторінки історії України, про випробування, які довелось пережити політично репресованим за часів радянської влади. А.Г.Дністрян отримав 20 років ув'язнення, пройшовши поневіряння в тюрмах, був відправлений в табір на каторжну працю в Заполяр'є, де вже на той часперебували батько та брат Василь. А два старших брати загинули: один в бою з НКВД, інший з фашистами».

Із відкриттям митецької виставки А.Дністряна та всіх присутніх привітали громадська активіста Надія Ковальчук, почесний житель Ізяславського району, художник, скульптор, поет Микола Ткачук, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук.

Також учасники зібрання переглянули відеороликпро засідання Верховної Ради, на якому 24 серпня 1991 року було прийнято Акт проголошення незалежності України. Крім того Людмила Левицька представила факсимільну копію Української ПЕРШОКНИГИ, яку починали писати українською мовою на теренах Ізяславщини і на якій, починаючи із 1991 року, складають присягу на вірність українському народу Президенти України.

Завершуючи зібрання, Асафат Дністрян подякував усім присутнім заувагу до його творчого доробку та за всі сказані добрі й чуйні слова. Також він щиро та сердечно привітав усіх із прийдешнім святом Дня незалежності України.

Фотоколаж


За матеріалами Ізяславського районного

історико-краєзнавчого музею

108
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.