Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Американська компанія на Хмельницькій АЕС досліджує можливість добудови третього енергоблоку

Американська компанія на Хмельницькій АЕС досліджує можливість добудови третього енергоблоку

«Вестінгауз Електрик» має долучитися до будівництва п’яти енергоблоків.

Днями на Хмельницьку атомну електростанцію прибула команда інженерів американської компанії «Вестінгауз Електрик» (Westinghouse Electric). Впродовж тижня вони планують провести низку досліджень, необхідних для подальшої добудови третього енергоблока. Про це розповіли у пресслужбі державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

За її інформацією, роботи стартували в межах меморандуму про співпрацю між «Енергоатому» та «Вестінгауз Електрик», який їх представники підписали наприкінці серпня. Вони попередньо домовилися про розміщення в Україні п’яти атомних реакторів американського виробництва. Реалізація такого задуму має розпочатися з добудови третього енергоблока Хмельницької АЕС. Опісля «Вестінгауз Електрик» має долучитися до спорудження четвертого.

«Сьогодні ми починаємо практичну роботу з будівництва нових атомних потужностей. Цілком задоволені високим темпом та якістю виконання всіх заходів проєкту. Найближчим часом чекаємо на схвалення урядом законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС і внесення його на розгляд Верховної Ради», — заявив виконувач обов’язків президента «Енергоатому» Петро Котін.

Впродовж цього тижня американські та європейські інженери досліджуватимуть незавершений енергоблок №3, майданчик і обладнання для його добудови. Також вони вивчатимуть проєкт. В останньому мають виявити можливі прогалини та внести власні пропозиції.

«Паралельно ми працюємо з різними інституціями щодо фінансування проєкту, зокрема з американським U.S. EXIM Bank. Сподіваємося вийти найближчим часом на підписання низки угод», — зазначив перший віцепрезидент з комерційної діяльності «Вестінгауз Електрик» Еліас Гедеон.

Нагадаємо, наразі третій енергоблок Хмельницької АЕС зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. Від добудови останнього «Енергоатом» фактично відмовився, адже планує його спорудити з нуля за допомогою «Вестінгауз Електрик». Там же мають розмістити реакторну установку американського виробництва AP1000.

Додамо, що про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС говорять роками, однак питання досі не зрушилося з мертвої точки. Наприклад, у вересні минулого року Володимир Зеленський заявив, що до кінця 2020-го Верховна Рада має прийняти необхідний законопроєкт. Однак уряд досі його не погодив.

Сайт "Є"

286
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.