Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Актуальні питання щодо участі в програмі доступного житла

Актуальні питання щодо участі в програмі доступного житла

Актуальні питання щодо участі в програмі доступного житла

Перелік документів для участі внутрішньо переміщених осіб в Програмі передбачає, окрім довідки про взяття на облік ВПО, надання підтверджуючої інформації про дійсність такої довідки. У зв'язку з цим виникли наступні питання:

 1. Коли вимагається надання такої інформації? — У випадку якщо дата видачі довідки перевищує один місяць до дати подання документів;
 2. Де можна отримати цю «довідку про довідку»? — В територіальних управліннях праці та соціального захисту населення (УТСЗН), де особа перебуває на обліку як ВПО. Для цього потрібно звернутися письмово (Зразок заяви).
 3. Яким нормативним документом передбачено подання такої довідки?- Законодавчо зазначене питання не врегульовано, і необхідність подачі довідки передбачена лише переліком документів, затвердженим Держмолодьжитло, та внутрішнім порядком роботи Держмолодьжитло та Мінрегіонбуд. В постанові Кабінету Міністрів України №140 така довідка відсутня.
 4. Чим викликана необхідність отримувати «довідку про довідку»? — Тим, що люди приносять довідки, видані в 2014-2015 роках. Є ризик, що довідки можуть бути недійсними, а самі люди не перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних ВПО (ЄІБД ВПО). Також є передбачені законодавствомвипадки скасування виданих раніше довідок ВПО та виключення людей з ЄІБД ВПО. Так звана «довідка про довідку» фактичномає підтвердити саме перебування особи в ЄІБД ВПО.

Питання, що стосуються Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

 1. Як оформити? — Самостійно насайті Міністерства юстиції України (коштує 20 грн. + комісія банку) або у нотаріуса чи державного реєстратора.
 2. Чи правда, що така Інформація діє лише один день?Відповідно допереліку документів вимагається подання Інформації з Держреєстру речових прав отриману не раніше, ніж за день до подачі заяви про надання державної підтримки. Законодавчо зазначена вимога також не врегульована.
 3. Якщо в реєстрі інформація відсутня, проте фактично нерухомість є? — Якщо в реєстрі інформація про право власності відсутня, подається письмова заява безпосередньо при подачі документів, в якій зазначається, що по факту нерухомість є, проте в реєстр не внесена. До заяви додається інформація з реєстру та копії документів про право власності.
 4. У розпорядження КМУ №1085помилково не внесено ряд населених пунктів, які фактично знаходяться на лінії зіткнення та тимчасово непідконтрольній Україні території. Повноваження вносити зміни в Розпорядження мають тільки МВС та СБУ за поданням АТЦ при СБУ. Тобто фактично у ВПО немає можливості вплинути на ситуацію. Чи не буде додаткової дискримінації людей, які переїхали з цих населених пунктів? Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердженнявід МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території? – «Ми більш детально вивчимо це питання та зробимо все від нас залежне, щоб не відбувалося додаткової дискримінації людей» — відповідь С.Комнатного, керівника Держмолодьжитло.

Реєстрація місця проживання («прописка в паспорті» та участь в Програмі:

 1. Якщо взагалі відсутня реєстрація в паспорті? Чи можливо в такому разі брати участь в програмі? — На жаль, реєстрація («прописка») обов'язково має бути. Якщо відсутня, взяти участь у Програмі доступного житла неможливо.
 2. Якщо реєстрація («прописка») є тимчасовою і здійснена в гуртожитку/центрі обліку бездомних громадян, чи можна брати участь в Програмі? -Так, можна.
 3. Чоловік та дружина зареєстровані за різними адресами, а діти- з одним з батьків. Чи мають вони право приймати участь у програмі як одна сім'я? — Важливо розуміти, що документи подаються за місцем реєстрації одного з батьків. Тобто якщо діти зареєстровані з матір'ю, доцільно подавати документи за місцем реєстрації матері.При цьому довідку про доходи надають всі члени сім'ї. Площа житла розраховується відповідно до кількості членів сім'ї з однаковим місцем реєстрації. Але в даному положенні є виключення для ВПО. Якщо реєстрація в паспортах людей є різною, але в довідках ВПО вказана одна адреса, родина має право на спільну участь у програмі та розрахунок площі житла на всіх членів сім'ї.

Довідка про доходи за останні 6 місяців та де її отримати?

-довідка про доходи- відповідно до встановленої форми: на одинокого громадянина тана сім'ю;

-пенсіонери — в територіальному Пенсійному фонді отримують довідку про розмір пенсійних виплат за останні 6 місяців;

-про соціальні виплати (адресна допомога/допомога при народженні дитини та ін.) — в територіальному управлінні праці та соціального захисту населення («совбез»), де особа стоїть на обліку як ВПО;

-ФОП — подається проміжний звіт в Державну фіскальну службу(податкову), на підставі чого видається довідка про дохід;

-якщо відсутній дохід — пишеться заява про відсутність доходу. Потім ця інформація перевіряється

-якщо особа є ФОП та має іншу роботу, вона подає інформацію про доходи з обох джерел.

Довідка про доходи надається з метою показати, що cередньомісячний грошовий дохід всіх членів сім'їз розрахунку на одну особу не перевищує граничний 5-тикратний розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату (тобто відсікають людей з високим доходом).

При цьому звертаємо вашу увагу, що подання недостовірних відомостей є підставою для виключення з черги та притягнення до відповідальності, в тому числі кримінальної, за подачу таких відомостей.

Щодо наявного у власності житла та земельних ділянок:

1. Якщо у власності є житло на тимчасово непідконтрольній території чи лінії зіткнення, чи можна брати участь у Програмі? — Так.

2. Якщо у власності є земельна ділянка чи може особа брати участь у програмі? — Так, може. Наявність у власності земельної ділянки не береться до уваги та не впливає на участь в програмі.

3. Якщо у власності особи є не придатне для проживання житло на підконтрольній українській власності території, чи вона може стати учасником програми? — Якщо житло не придатне для проживання, про це складається Акт технічного стану житла. В такому разі особа має право брати участь у програмі. Це стосується в тому числі житла, яке було зруйноване в результаті проведення АТО.

4. Якщо житло знаходиться на підконтрольній території, проте його площа недостатня для проживання всіх членів сім'ї? — Важливо, щоб площа такого житла не перевищувала 13,65 кв. метра на одну особу.

Інші питання

Чи можна подати документи в електронному вигляді з застосуванням ЄЦП, відповідно до ЗУ «Про електронний документообіг»?

Ні. Тільки особиста подача.

Яким чином формується черга? Чи є пріоритети?

Черга формується по мірі подання пакету документів. Пріоритетів немає. Черга загальна. Рух черги можна відслідкувати на сайті Фонду.

Якщо дитина народилися в родині ВПО вже в Києві, чи має вона право приймати участь в програмі?

Так, якщо дитина зареєстрована як ВПО, вона може брати участь у програмі.

Що далі після подачі документів? На чий рахунок та протягом якого терміну вносяться кошти на придбання житла?

Після подачі документів та винесення рішення про участь особи в Програмі, укладається договір між регіональним управлінням/іпотечним центром Держмолодьжитла та особою. Після підписання договору особа відкриває на себе (!!!) особовий рахунок в банківській установі. Фонд зобов'язаний перерахувати кошти на цей рахунок протягом 5 календарних днів після підписання договору. Особа зобов'язана внести свою частину коштів протягом 15 календарних днів після підписання договору.

Зі зразком такого договору та його умовами можна ознайомитися на сайті Держмолодьжитла.

Вся сума коштів переводиться на рахунок забудовника.

Якщо людина не вносить вчасно свою частку, чи виключається вона з реєстру?

Ні. Державні кошти відкликаються, а в подальшому від даної особи буде вимагатися підтвердження платоспроможності для участі в програмі.

Донецький філіал Держмолодьжитла знаходиться в Житомирі? Треба їхати туди?

Ні. Прийом документів для мешканців Донецької областівідбувається в місті Слов'янську за адресою вул. Шевченко,11. В місті Житомирі розміщено адміністрацію, яка не має стосунку до прийому документів.

Сума коштів до кінця 2017 року досить незначна, чи переноситься черга на наступний рік? — Так, переноситься, якщо буде продовжено програму.

Питання, які виникли вже після зустрічі та на даний момент залишаються без відповіді:

1.На сьогоднішній день є дійсні довідки ВПО, в які вписані неповнолітні діти. Чи можна в такому випадку видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО? Наприклад, якщо в довідку ВПО матері вписано 3 дітей, чи може їм бути видано 1 довідку-підтверження. — Так.

2. Чи можна видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО для членів сім'ї, які проживають за одною адресою? Наприклад, двоє дорослих-ВПОта двоє їх дітей, зареєстровані за одною адресою і мають окремі довідки ВПО на всіх членів сім'ї. Чи може їм бути видана 1 довідка-підтверження перебування в Єдиній інформаційній базі даних ВПО з переліком всіх членів родини та номері довідок ВПО? — Так

3.Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердженнявід МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території, якщо він не внесений в Розпорядження 1085-Р? — Ні. Потрібні зміни в Розпорядження

23.01.2018 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації


Додаток: Форма заяви для отримання в УПСЗН «довідки на довідку».

Начальнику Управління праці та

соціального захисту населення

__________________________

(вказати повну назву управління)

Петренку Петру Петровичу

(вказати ПІП начальника)

Гончаренка Івана Івановича

м. Києв, вул. хххххххх, б. 54, кв.76

тел. ХХХХХХХХХХХХ

Заява

Для участі у програмі «Доступне житло» прошу надати мені довідку про те, що я дійсно перебуваю на обліку в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб.

Датапідпис

96
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.