Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Африканська чума свиней не дрімає

Африканська чума свиней не дрімає

Африканська чума свиней не дрімає

На території України спостерігається тенденція загострення епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней (АЧС). Ця чума — одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Так, з початку 2016 року зареєстровано 51 випадок цієї хвороби в 14 областях, у тому числі в Одеській (15 випадків), Миколаївській (9), Кіровоградській (3), Полтавській (4), Сумській (4), Чернігівській (2), Житомирській (1), Хмельницькій (1), Чернівецькій (1), Черкаській (1), Рівненській (3), Волинській (4), Вінницькій (1) та Харківській (2) областях. Із них 40 випадків захворювання домашніх свиней та 2 випадки диких.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та недопущення занесення збудника АЧС на територію Ізяславщини управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі звертає увагу суб'єктів господарювання, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою, зберіганням і реалізацією продукції, дотримуватись наступних застережень:

— свиней утримувати лише в «закритому режимі», заборонивши доступ до них сторонніх осіб та транспорту, не пов'язаного із їх обслуговуванням;

— обіг тварин (ввезення на територію, вивезення з території, купівля/продаж, забій тощо), ввезення продукції тваринного походження здійснювати лише під контролем спеціалістів Держпродспоживслужби, та за наявності ветеринарних документів;

— припинити будь-які господарські зв'язки із господарствами/територіями, неблагополучними щодо АЧС;

— не купувати продукцію тваринного походження у невстановлених місцях та таку, що не піддавалася ветеринарно-санітарній експертизі;

— не згодовувати свиням харчові відходи (навіть оброблені);

— при підозрі на захворювання свиней чи їх загибелі терміново сповіщати спеціалістів Держпродспоживслужби;

— не захоронювати безконтрольно трупи тварин та відходи від їх забою;

— трупи тварин та відходи від їх забою, після огляду спеціалістом Держпродспоживслужби, захоронювати лише під контролем спеціаліста Держпродспоживслужби у відведених для цього місцях.

Лише активна співпраця лікарів ветеринарної медицини із власниками тварин та підконтрольних об'єктів створює умови для раннього виявлення та оперативного реагування на африканську чуму свиней.

За додатковою інформацією та отриманням консультацій по даному питанню рекомендовано звертатись за адресою: м.Ізяслав. вул. Острозька, 12, управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі. Контакти: 4-20-97, 4-20-85, e-mail: vetmediz@ukr.net.

За матеріалами управління

Держпродспоживслужби в Ізяславському районі

13
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.