Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней

У липні поточного року в сусідній з нашим районом Рівненській області (ПАТ «Мирогощанський аг­рарій», с.Коростянець, Лубенського району), виявлено спа­лах африканської чуми свиней. Всього з початку 2018 року в Україні зареєстровано 79 випадків АЧС.

У зв'язку з цим Ізяславське районне управління Голов­ного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендує по можливості утриматись від поїздок в Лубенський район Рівненської області, та забороняє за­везення продуктів забою свиней на територію Ізяславського району. На територіях, які входять в зону нагляду, дозволяється реалізовувати продукти забою свиней, які отри­мані на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветери­нарних документів.

Також нагадуємо, що африканська чума свиней — це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується, здебільшого, гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву, підви­щення температури тіла до 40.5-42°С, зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку, ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошон­ки, вух, п'ятачка та кінцівок; хвороба охоплює 40-65% пого­лів'я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Для профілактики необхідно безумовно дотримуватись наступних правил:

-утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

-не купувати тварин та м'ясні продукти у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних доку­ментів;

-обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, вико­ристовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

-не дозволяти відвідування господарства та тваринниць­ких приміщень стороннім особам;

-забезпечувати закритий режим роботи господарства;

-постійно вести боротьбу з гризунами та комахами, пері­одично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщен­нях;

-вхід до приміщень, де утримуються тварини, обладнати дезкилимками, які систематично змочувати дез-розчином;

-корми згодовувати, лише після термічної обробки;

-у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тва­рин — невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної меди­цини;

-не забивати хворих свиней та не переробляти туші зах­ворілих тварин;

-утриматися від утримання свиней у приватному госпо­дарстві, якщо ви мисливець або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

-не згодовувати свиням харчові відходи, що містять сви­нину чи продукти забою без термічної обробки.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убере­же ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас — від непередбачуваних матеріальних втрат.

Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу на необхідність повідомляти про всі випадки захворюван­ня та загибелі свиней спеціалістів державної служби вете­ринарної медицини Ізяславського району, або за тел.: 4-20- 97, 4-11-62.


За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

109
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.