Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами

​Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами

Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне й благополучне майбутнє. У цей день понад сто країн світу об’єднуються за важливою справою – порятунком природи.

Сьогодні слід поговорити про те, які проблеми ще не вдалося вирішити.

Наслідки війни на Донбасі, забруднення річок, вирубка лісів, пожежі, сміття – найбільші екологічні проблеми сьогодення. Екологи наголошують на тому, що війна пошкодила усі компоненти навколишнього середовища. Забруднилися повітря, ґрунт, вода, пошкоджені значні площі землі, знищені рослини, зокрема, на заповідних територіях.

Незаконна вирубка лісу є ще однією екологічною проблемою. Особливо вона актуальна в Карпатах. За останні роки площа Карпатських лісів суттєво зменшилася, що видно на супутникових знімках. Нещадно вирубують навіть буковинські праліси, внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Наша країна є найбільшим постачальником «чорної» деревини в ЄС.

У століття прогресу і нових технологій Україна досі не може розібратися з власними відходами. Тоді, коли Швецію називають «Королівством чистоти», адже їй вдалося перетворити 99% сміття на цінну сировину. Шведи на звалища відправляють усього 0,7% побутового сміття. Половину зібраного сміття вони перетворюють на енергію, ще 35% переробляють і 15% використовують для виробництва пального і добрив.

Водночас, Україна входить в число країн з найвищими абсолютними обсягами утворення та накопичення відходів. Щорічно їх утворюється 700-720 млн т. За різними даними, від 4 до 7% нашої країни завалено сміттям.

Чому замість того, щоб брати приклад з країн, які змогли побороти цю проблему, Україна її ігнорує? До цього часу не збудовано жодного спеціалізованого заводу з переробки токсичних промислових відходів, немає належним чином організованої системи збирання, зберігання та видалення токсичних відходів, відсутні техніка та обладнання для переробки відходів будівництва і комунального господарства. Неефективні норми адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил збирання, зберігання, транспортування та використання промислових й інших відходів. В цей час японці самостійно сортують сміття на 32 і більше видів.

Чимало міст є заручниками ситуації із відсутністю місця для вивезення сміття. Полігони, які проєктувалися ще за радянських часів, передбачали лише захоронення органічних решток і, по суті, були великими компостними ямами. Зараз термін експлуатації більшості з них закінчився.

В Україні є кілька десятків сортувальних ліній. Однак прибуток від продажу відсортованої сировини зазвичай не покриває витрат на процес сортування сміття. Адже чим глибшим є сортування, тим дорожчий цей процес.

Якщо в містах ситуація з сортуванням сміття ще більш-менш структурована, то уявіть, що відбувається в селах, де навіть сміттєвих баків немає.

Тому сьогодні, коли чи не увесь світ відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища варто замислитися над дійсно важливими проблемами. Кожен українець повинен докласти чимало зусиль для їх вирішення, адже це забезпечить нам майбутнє. Лише від нас залежить, яку Україну ми залишимо наступним поколінням.

Аліна Ріжко

346
RSS
Ірина
13:54
Дуже актуально
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.