Стоматологія
Друк на футболках і чашках

75-річчя вигнання з території Ізяславщини нацистських окупантів

75-річчя вигнання з території Ізяславщини нацистських окупантів

Розкислим весняним чорноземом, під колючими дощами, через палаючі березневими пожежами сади і спалені війною села 75 роківтому йшла Україною вистраждана і всепереборна хвиля звільнення від фашистської нечисті. Зі слідів, залишених вгрузлими солдатськими чоботами, проростали вогненні паростки надії на життя. Із глибоких вирв розірваних снарядів піднімалися священні обеліски людської мужності, нездоланної любові до свого дому, до своєї країни.

Попереду були ще квітування великої перемоги 45-ого. Попереду –тисячі доріг і сотні днів, висвячених людськими стражданнями ілюдською величчю.

Такими ж березневими днями 75 років тому Ізяславщина вдихнула на повні груди солодке повітря ЗВІЛЬНЕННЯ!

5 березня на Меморіалі Слави в місті Ізяслав відбулись районні урочистості, присвячені 75-річчю вигнання з міста Ізяслав та Ізяславського району нацистських загарбників.

До участі в районних заходах долучилась делегація ветеранських організацій міста Шепетівка та Шепетівського району, яких в місті Ізяслав на площі Героїв Майдану урочисто зустріли перший заступник голови Ізяславськоїрайонної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветеранський актив району.

Керівники району та гості Ізяславщини під звуки духового оркестру пройшли вулицею Незалежності до Парку Слави, де відбувся меморіальний захід.

До учасників мітингу звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. Віннаголосив, що ця датадля ізяславчани, яка ніколи не тьмяніє з часом. Вона щоразу допомагає глибше і повніше осягнути велич ратного подвигу нашого народу та усвідомити глобальне значення розгрому нацизму.

«За два роки і 8 місяців окупації нацисти завдали Ізяславському району та містуІзяслав величезнихлюдських втрат. У нашій пам'яті імена понад півтори тисячі воїнів Червоної Армії – синів різних народів, партизанів, підпільників, що стали синами Ізяславської землі, бо вони навічно залишилися в ній, та імена понад чотирьох тисячізяславчан, які віддали своє життя на різних фронтах війни в боротьбі з нацизмом. Пам'ятаємо про матеріальні збитки, про спалені фашистами 12 сіл нашого району, про понад 2 тисяч наших земляків, яких було вивезено на примусові роботи до Німеччини», — наголосив Павло Павлович.

Звертаючись до учасників заходу, заступник голови Ізяславської районної радиМихайло Борисюк наголосив, що день визволенняІзяслава та району від нацистськихзагарбників – це свято радості із сумом в очах, свято безмежної вдячності і вічної пам'яті тим, хто віддав в ім'я врятування нашогокраюта Українинайдорожче – власне життя, увійшовшиу безсмертя.

Він запевнив усіх присутніх, що героїзм солдатів Перемоги не затьмариться у віках.

Також усіх присутніх привітали із річницею визволення голова районної Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Ювілей визволення Ізяславщини від фашистських загарбників співпав у часі із проходження територією району Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України». Щоб вручити ізяславчанам її символи, прибули представники Шепетівщини: голова ветеранської організації міста ШепетівкаОлег Герсименко, голова Шепетівської районної ради Організації ветеранів УкраїниІгор Карчевський. Від імені шепетівчан усіх присутніх привітав Ігор Карчевський. Голови ветеранських організацій вручили представникам Ізяславського району символ естафети – солдатський ранець із капсулами із землею з місць боїв та поховань воїнів-визволителів Полонського та Шепетівського районів.

Голова Ізяславської районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй спільно із представниками учнівської молоді Ізяславського району вклала до символу естафети капсулу із землею Ізяславщини.

У рамкахзаходів, присвячених 75-річчю вигнання зтериторії району від нацистських окупантів, у населених пунктах району пройшлимеморіальні заходи (мітинги, зустрічі, панахиди), присвячені вшануванню визволителів рідного краю.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та померлих солдатів Другої світової війни і поклали до меморіалуквіти, вінки.

ФОТОЗВІТ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

77
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.