Стоматологія
Друк на футболках і чашках

5 міфів щодо усиновлення

5 міфів щодо усиновлення

Неодноразово доводилося стикатися з великою кількістю міфів щодо усиновлення. Читаючи коментарі в соціальних мережах, спадає на думку те, що хтось може вірити в них і поширювати серед друзів та знайомих. Тож сьогодні — про найпоширеніші міфи.


Міф 1. Зібрати документи, необхідні для усиновлення, нереально.

Якщо оцінити об'єктивно, нічого «страшного» в необхідному пакеті документів немає. Як показує практика, за місяць зібрати їх цілком реально. Найдовше треба чекати довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС, та медичні аналізи. Тому радимо починати збір документів саме з цих довідок. Потенційні усиновителі мають розуміти, що виховання дитини – значно складніший процес, ніж спілкування з чиновниками. Тож, приймаючи це рішення, варто бути готовими долати перешкоди, але не треба налаштовуватися на них.


Міф 2. Здорових дітей в інтернатних закладах немає.

Звичайно, абсолютно здорової дитини без жодного діагнозу в інтернатному закладі ви не знайдете. Практично всі діти мають педагогічну занедбаність, яка корегується часом, любов'ю батьків та їхніми силами, прикладеними до усунення цієї занедбаності. Різноманітні неврози також із часом зникають.
Можливо, у дитини буде ряд незрозумілих діагнозів, які звучать страшно. Тож кандидати в усиновлювачі повинні пам'ятати, що вони мають законне право провести додаткове медичне обстеження дитини в державному або комунальному закладі охорони здоров'я, можуть проконсультуватися щодо діагнозів з незалежними спеціалістами. Проте потенційні батьки мають усвідомлювати, на що вони йдуть, і тверезо оцінювати свої моральні, фізичні та фінансові ресурси.

Міф 3. Біологічні батьки дитини відберуть її.


Якщо усиновлення відбувалося без порушень, якщо суд прийняв рішення, яке не було ніким оскаржене протягом 30 днів, ніхто не відбере усиновлену вами дитину, якщо ви, звичайно, виховуватимете її, як належить. Навіть якщо згодом біологічні батьки звернуться в службу у справах дітей з проханням надати інформацію про місце перебування дитини, спеціалісти служби не мають права розкривати її, оскільки існує таке поняття, як таємниця усиновлення. До речі, іноді батьки не хочуть розповідати дитині правду про її походження. Психологи впевнені, що приховувати цього не можна. Варто просто підібрати правильні слова, щоб пояснити сину чи доньці, як відбулася їхня зустріч.


Міф 4. Процес адаптації дитини, яка ніколи не жила в сім'ї, проходитиме легше.

Цю думку також можна нерідко почути від потенційних батьків. Але спеціалісти стверджують зовсім протилежне. Присутність значимого дорослого в найперші дні, місяці життя дитини відіграє дуже важливу роль у формуванні в неї прив'язаності, у формуванні її особистості. Якщо малюк жив у родині, де його любили й хоча б якось про нього піклувалися спочатку, то він травмований менше, ніж той, який був покинутий відразу ж після народження. Краще адаптуватиметься в сім'ї та дитина, яка втратила біологічну родину не відразу.

Міф 5. Дитина має бути вдячною, що її усиновили.


Якщо ви прийняли рішення про усиновлення, усвідомте, що воно виключно ваше. Ви несете повну відповідальність за нього. А прийнята дитина, так само, як і біологічна, нічого вам не винна. Вдячності треба вчити. Якщо ви тільки дорікаєте їй, це викликає лише агресію. Вдячність прийде не зразу, через кілька років, а може, через кілька десятиліть. Але її не треба вимагати. Спочатку дайте, а потім отримаєте.

Якщо ви хочете усиновити дитину, але вагаєтеся, поспілкуйтеся краще з тими людьми, які мають багатий практичний досвід у вихованні діток з інтернатних закладів. Зараз знайти їхні контакти неважко. Наприклад, у соціальних мережах вони радо поділяться своїми історіями. І згодом ви самі переконаєтеся, що є правдою про усиновлення, а що – міфом.


За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

56
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.