Стоматологія
Друк на футболках і чашках

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин

Дуже прикро, але біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами. Статистика надає жахливі цифри: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин. Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Життя людей немислиме без тварин, а значить вони повинні зробити все, щоб не допустити зникнення жодного виду.

Міжнародний конгрес прихильників руху за захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році, запровадив Всесвітній день захисту тварин, або День тварин (англ. World Animal Day). Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. 4 жовтня було оголошене Всесвітнім днем захисту тварин, що покликаний об'єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин.

Дата 4 жовтня вибрана не випадково. Це день католицького святого Франциска Ассизського, який вважається покровителем тварин. За переказами, святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні, міг спілкуватися з тваринами.

В Україні Всесвітній день захисту тварин відзначається, починаючи із 2000 року. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.

Клубівська сільська бібліотека Ізяславського району не залишилась осторонь. Бібліотекар підготувала книжкову виставку «Твариний світ», адже тваринний світ такий цікавий і незвіданий.

Крім того з нагоди Всесвітнього дня захисту тварин у Клубівську сільську бібліотеку на годинку-цікавинку «Цікаві, дивні, незвичайні» завітали учні 1- 4 класів Клубівського ліцею імені О.Довгого.

Діти здійснили захоплюючу подорож у сповнений таємниць світ тварин. Ознайомились із рідкісними тваринами рідного краю, які занесені до Червоної книги України. Залюбки ділилися розповідями про своїх домашніх улюбленців, як вони за ними доглядають.

Першокласники та другокласники переглянули цікаві відеоролики про те, що тваринок потрібно захищати. А в казковому кошику, який підготувала бібліотекар, знайшли цікаві казки про тварин.

Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних «чотирьохлапих братів наших менших».

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

53
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.