Стоматологія
Друк на футболках і чашках

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня — Всесвітній день боротьби з гепатитом

Вірус гепатиту вважається одним із основних чин­ників ризику для здоров'я людства. Всесвітній день бо­ротьби з гепатитом проводиться щорічно 28 липня під егідою Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом. Основною метою заходу є прагнення збільшити кількість людей, котрі знають про загрозу різних форм гепатиту.

Статистика невблаганна — в середньому, кожна два­надцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький.

Вірусні гепатити — це група дуже розповсюджених не­безпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без сим­птомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавим вбивцею». Саме гепатит є основ­ною причиною цирозу і раку печінки.

Існує 8 типів вірусів гепатиту: А, В, С, D, Е, J, F, ТТ. Вірусний гепатит А та Е — це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом заражен­ня є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти хар­чування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. Гепатити В і С передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, зокрема статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливан­ня крові та її компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призна­чення, під час пірсингу, татуювання, а також через засо­би для дотримання особистої гігієни (зубна щітка, брит­ва, ножиці). Вираженість симптоматики при гепатиті за­лежить від типу вірусу. Захворювання може проявляти­ся збільшенням печінки, болем у правому підребер'ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними яви­щами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності. Гепатит може перебіга­ти безсимптомно або із слабко вираженою симптома­тикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї зах­ворювання.

Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е, необхідно використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише перекип'ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні руш­ники, вживати якісні продукти харчування. Переривання шляхів передачі парентеральних вірусних гепатитів за­безпечують наступні санітарно-гігієнічні заходи: в побуті необхідно використовувати індивідуальні засоби особи­стої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання ме­дичної допомоги у медичних закладах, косметологічних процедур у салонах, необхідно звертати увагу на наявність стерильних одноразових виробів медичного призначен­ня, стерильного інструментарію, дезінфікуючих засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у медичного персоналу. З метою профілактики статевого шляху передачі інфекції, слід уникати ви­падкових статевих контактів, використовувати індивіду­альні засоби захисту. Попередження професійних зара­жень у лікувально-профілактичних закладах досягають чітким дотриманням правил протиепідемічного режи­му, особливо у гемодіалізних, хірургічних гінекологічних, пологових, стоматологічних та інших відділеннях, у ла­бораторіях, у яких медичний персонал контактує з кро­в'ю. При виконанні будь-яких парентеральних втручань та при маніпуляціях необхідно використовувати гумові медичні рукавички. Єдиним ефективним засобом проф­ілактики вірусних гепатитів А і В є вакцинація.

Пам'ятайте, захворювання легше попередити, ніж лікувати його наслідки. При перших симптомах захво­рювання викликайте лікаря. До приїзду швидкої медич­ної допомоги хворого слід ізолювати від оточуючих.

На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні ге­патиту, з цією хворобою можна успішно боротися, і про це треба говорити!

За матеріалами Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги

94
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.