Стоматологія
Друк на футболках і чашках

21 березня – Міжнародний день лісу

21 березня – Міжнародний день лісу

21 березня – Міжнародний день лісу

Вперше ідея відзначати День лісу виникла на 23-й Генеральній Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства у 1971 році.

Роком пізніше Всесвітня Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) підтримала ідею Всесвітнього дня лісу як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів.

21 грудня 2012 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, у якій 21 березня, починаючи з 2013 року, було оголошено Всесвітнім (Міжнародним) днем лісів. Резолюція закликала всі держави-члени ООН організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

Даний період є сприятливим для посадки і росту дерев. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це безпечна домівка для тварин і рослин, генератор чистого повітря та прісної води, деревина для будівництва, сировина для паперу, пилок та нектар для бджільництва, безмежна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об'єктів.

Ліси займають третину суші планети та виконують життєво важливі екосистемні функції. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату і залишаються для людей цілющим джерелом здоров'я.
Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та виростає більше половини наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи в повітрі, захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках. Ліси – також житло, робота та безпека для залежного від них населення.

Однак, незважаючи на екологічні, економічні, соціальні та медичні властивості, глобальна вирубка лісів у світі продовжується загрозливими темпами по 13 мільйонів гектарів лісу щороку. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин.

Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею і запасами лісу є європейською лісовою державою. Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,5 млн. га, що становить 15,7% території України. Найвища лісистість у Карпатах – 40,2%. Гірські ліси відіграють важливі водоохоронні і водорегулювальні функції.

У лісах України росте 200 деревних і чагарникових порід: сосна, дуб, ялина, ялиця, бук, граб, ясен, береза, вільха, осика, верба та інші. На Україні переважають насадження з листяних порід – 55% площі. У них росте 21,4% дубових лісів країни. Букові ліси становлять 19%, насадження ясена – 12%.
Для території НПП «Мале Полісся» характерною є значна залісненість (до 70%) та добре збережені різноманітні природні комплекси.
У лісовому фонді переважають природні ділянки та культури сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), дуба звичайного (Quercus robur L.), берези повислої (Betula pendula Roth.), вільхи чорної (Alnus glutinosa (L.) Gaerth), ялини європейської (Picea abies (L.) Karst). Незначні площі займають насадження з переважанням з ясена звичайного (Fraxinus excelsior L.), граба звичайного (Carpinus betulus L.), липи серцелистої (Tilia cordata Mill.).

21.03.2017 р.

За матеріалами МПП «Мале Полісся»

73
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.