Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як перестати «витягувати дітей з річки» і почати будувати мости

Як перестати «витягувати дітей з річки» і почати будувати мости

Як перестати «витягувати дітей з річки» і почати будувати мости,

або чи змінить світ стратегічна філантропія?

Як від гасіння пожеж перейти до будування майбутнього? Як запровадити теорію змін? Як від адресної благодійної допомоги перейти до стратегічної? Вітчизняні благодійники разом із експертами з 8 країн світу шукали відповіді на ці питання під час міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Стратегічна філантропія – мистецтво змінювати світ». Одним із співорганізаторів заходу став БФ «Зміцнення громад». Конференція відбулася 25 лютого і об'єднала більше 300 учасників. Цей день став днем відкриттів та «перезавантаження» для всіх присутніх.

Більшість українців думає, що благодійність і філантропія – це одне і те ж. Проте це не так. Різницю між цими поняттями на яскравому прикладі продемонструвала ФенеллаРоуз, старший радник Інституту філантропії,консультант зі стратегічної філантропії Великобританії, яка відкривала захід. Що Ви зробите, коли побачите, що в річку впаде дитина і її відноситиме течія? Рятуватимете тут і зараз, чи не так? А якщо туди впаде ще одне немовля? Також рятувати. Саме так чинитиме благодійник. Філантроп же подивиться вище на течію, побудує міст чи греблю або навчить дітей плавати. «Благодійність і філантропія – речі схожі, але не тотожні», – пояснює Фенелла.

Благодійність і філантропія – це добрі справи з різним характером. Вплив благодійності на суспільство виміряти простіше, ніж вплив філантропії. Саме тому лише стратеги наважуються на системну філантропію. У випадку з дитиною, яка впала в річку, благодійник може виміряти, скільки дітей він врятував. Філантроп же прорахує, скільком трагедіям запобіг, інвестувавши в будівництво мосту, – пояснює ФенеллаРоуз.

Уперше в Україні благодійники підняли питання змін у сфері філантропії, переходу від адресної до стратегічної діяльності, заговорили про екосистеми та інновації в благодійності, соціальне підприємництво. На одній із секцій свої кроки власної теорії змін презентувала Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад» і член правління УФБ. Дискутували разом із ФенеллоюРоуз і Наталією Оніпко, президентом БФ «Запорука».

Мушу визнати, що протягом перших років нашої діяльності ми «витягували дітей з річки». Заразрозумію, що треба дивитися в корінь проблеми і шукати, як її можна вирішити системно. Тільки тоді ми будемо жити в Україні, про яку ми усі так мріємо. Сьогодні 74% сільського населення перебуває за межею бідності. Основні кроки нашої теорії змін: подолати безробіття, надати громадам можливість аналізувати ситуацію та самим гуртуватися для вирішення соціальних проблем. Як це зробити? Долучитися до кооперативного руху, аджеце стратегічнийшлях до змін у селах. Наразі об'єднано близько десяти тисяч людей, діють програми по рослинництву, тваринництву, споживчій кооперації, розвитку ремесел, ведеться просвіта населення, – говорить Тетяна Василик.

Фонд «Запорука» Наталії Оніпко інвестує в здоров'я онкохворих дітей.

Наша стратегічна мета – зменшити дитячу смертність, зробити так, аби малюки рідше вмирали. Для цього ми залучаємо кошти для діагностування хвороби на її початкових етапах. Уже 8 років ми реалізовуємо проект із профілактики онкозахворювань. Також ми збираємо кошти на ліки, на «гасіння пожежі». За минулий рік ми залучили майже на 4 млн грн. на ліки для 260 дітей. Крім того, реалізуємо проект «Дача», єдиний в Україні у своєму роді. Це місце, де живуть хворі дітки з батьками під час тривалого лікування, – коментує Наталія Оніпко.

Після дискусійних сесій почалась практична частина, «Комора благодійності», яка дуже потішила учасників. Окрім того, на заході Кшиштоф Становський, виконавчий директор фонду «Солідарність» (Польща), разом із Лесею Ярошенко, інформаційним менеджером УФБ, назвали імена переможців «Голосу благодійності». Ними стали 15 журналістів з усієї України, які поширюють історії добрих справ.

Упродовж дня всі учасники могли зробити власний внесок у благодійність, намалювавши мозаїку. Наприкінці вечора організатори склали усі її частинки в панно, а вечір вирішили закінчити на приємній ноті – концертом «Музика миру» від талановитих дітей, якими опікується ГО «Відповідальне майбутнє».

Іванна СЛОБОДЗЯНА

138
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.