Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Виховання патріота через мистецтво

Виховання патріота через мистецтво

Спостерігаючи за сучасним життям, складно уявити собі, що ще зовсім не так давно ми могли жити відірваними від рідного слова, ходити по землі своїх предків, не помічаючи її самобутньої краси. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань необхідні нам зараз не лише для піднесення національної гідності, але й для використання кращих традицій українців у практиці виховання підростаючого покоління.

Наш народ із покоління у покоління передає свій соціальний досвід, своє духовне багатство, історичні надбання, створюючи тим самим свою самобутню культуру. Народ – це перший і самий правдивий історик, перший письменник і поет, перший вихователь, перший педагог, що вчить своїх дітей справедливості і добра. Кожна нація, кожна соціальна етнічна група має свої звичаї та традиції, що вироблялися впродовж багатьох століть. Вони освячені віками досвіду минулих поколінь і становлять основи національної культури. Національна культура (як матеріальна, так і духовна) складається з цінностей, що передавалися від дідів та батьків онукам, та є містком до майбутніх поколінь. Народні традиції та звичаї – то невичерпна криниця досвіду, чисте джерело, що живить Україну. Тож потрібно частіше пити зі струмків народних традицій, не каламутити води у рідних споконвічних криницях національної культури, не закидати їх камінням байдужості, як щось старе і віджите.

Психологічне значення народних традицій полягає у тому, що вони є результатом позитивного, корисного досвіду виховних зусиль протягом багатьох поколінь і виступають незрівнянимзасобом виховання дітей та молоді. Через систему традицій та звичаїв український народ відтворює себе, свою духовну культуру, своє самобутнє мистецтво, власний, притаманний тільки українцям характер, національну психологію та самосвідомість своїх дітей. Тож дуже важливо ще змалечку прищеплювати дітям любов та повагу до самобутньої культури рідного краю, знайомити з осередками культури та мистецького життя Ізяславщини, виробами народних майстрів свого регіону.

Педагоги та психолог Ізяславського дитячого ясла-садка № 1 під керівництвом завідуючої А.Шаповал особливу увагу приділяють національно-культурному вихованню дітей закладу. У своїй роботі вони постійно ведуть пошук нових шляхів для долучення вихованців до осмислення культурної спадщини свого народу. Саме з цією метою колектив активноспівпрацює з усіма соціально-культурними осередками м.Ізяслав, беруть активну участь у заходах, які збагачують духовне життя та соціальний досвід вихованців. Зовсім недавно, 5 квітня цього року діти були запрошені та отримали велике задоволення від концертної програми «Юні таланти Ізяславщини», яку підготували саме для дітей дошкільних закладів м.Ізяслав педагоги та юні таланти – вихованці Ізяславської дитячої школи мистецтв. Дошкільнята були приємно вражені різноманітністю класичних та народних інструментів, а також високим рівнем виконання музичних творів, ближче познайомились з вокально-музичною творчістю дітей, що відвідують школу мистецтв нашого рідного міста. Пісні у виконанні юних вокалістів подарували дітям та дорослим слухачам хвилини радості. Поряд з класичними музичними інструментами, такими як рояль, гітара, саксофон, труба, флейта та дует скрипалів, великою приємністю було почути і народні інструменти, що стали невід'ємною частиною української музики: баян, сопілка та бандура. Слухачів зачарували виступи юних артистів.

А нещодавно педагоги Ізяславської школи мистецтв були запрошені у гості до Ізяславського ясла-садка № 1, де за їх участі вихователь старшої групи № 3 М.Маліновська та практичний психолог закладу Н.Батюк провели відкритий психолого-педагогічний захід «Диво, створене власноруч». Запрошені гості організували для дітей і вихователів закладу виставку художніх та скульптурних робіт, педагог школи мистецтв О.Жук провела цікаву та змістовну лекцію з історії мистецтва, майстриня з кераміки, психолог ясла-садка № 1 Н.Батюк, провела майстер-клас з ліплення анімалістичної іграшки з глини. Діти та педагоги отримали чудову можливість поринути у дивосвіт народної української культури, долучитись до створення маленького дива –дитячої іграшки засобами, які надає прадавнє мистецтво – робота з глиною, народна кераміка. Це заняття надовго запам'ятається не тільки дітям, які прийняли у ньому участь. Воно буде корисним у подальшій роботі і вихователям закладу, які його відвідали. Адже одним із головних завдань у формуванні готовності вихователів до екологічного виховання дошкільників на засадах етнопедагогіки є знання різноманітних фольклорних та мистецьких форм, які виступають специфічними виховними засобами та використання на їх практиці у своїй щоденній роботі.

Збереження культурної та мистецької спадщини свого народу – це нагальна потреба, актуальний запит нашого суспільства. Як виховувати повагу до традицій свого народу, патріотизм у маленької дитини? У народі кажуть: добрий приклад — кращий за сто слів. Патріотом своєї країни має бути кожен вихователь.

За матеріаламиІзяславського ясла-садка № 1

151
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.