Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Уряд відновлює соціальну справедливість

Уряд відновлює соціальну справедливість

Уряд відновлює соціальну справедливість

В травні Кабінет міністрів України ухвалив проект довгоочікуваної пенсійної реформи. Вона торкнеться кожного: і того, хто вже перебуває на за­служеному відпочинку, і того, хто, можливо, ще й не думає про нього.

Основна ідея запропонованої реформи — проста: якщо людина чесно працювала все жит­тя, вона має гарантовано отримувати гідну пенсію. Лю­дина праці не може отримувати таких же виплат, як і той, хто протягом життя не турбувався про забезпечення власної старості. Отже, що пропонує Уряд.

Пенсії зазнають «осучаснення»

Уряд пропонує переглянути пенсії, розмірів яких не змінювали останні п'ять років. Такий перегляд, або «осучаснення», передбачає зміну показника середньої зарплати по Україні, який застосо­вують при обчисленні пенсії.

Середня зарплата зростає щороку, однак востаннє «осучаснення» пенсій проводили у 2012 року -із застосуванням показника середньої зарплати аж за 2007 рік. Як результат — значна кількість людей зараз отримує лише мінімальну пенсію, а розміри виплат залежно від року призначення відрізняються іноді більше ніж утричі.

«Осучаснення» пенсій — це відновлення справедливості відносно усіх тих, хто своєю працею заро­бив право на гідне пенсійне забезпечення. В подальшому Уряд зобов'язується проводити індекса­цію і підвищення щороку, мірою зростання середнього розміру заробітної плати.

Також Уряд пропонує скасувати 15-тивідсоткове зниження пенсійних виплат для тих, хто продов­жує працювати. За роки своєї роботи ці люди уже сплатили податки державі, і скасування фактично додаткового оподаткування пенсій — це ще один крок відновлення справедливості щодо тих, хто добросовісно працював усе своє життя.

Пенсійний фонд буде бездефіцитним

Гарантувати справедливе пенсійне забезпечення і своєчасну виплату держава може тільки тоді, коли для цього є стійка фінансова основа — Пенсійний фонд. На жаль, роками проблем із його на­повненням не вирішували.

Цьогоріч дотація з Держбюджету Пенсійному фонду становить 141,3 млрд грн. Це майже поло­вина від суми, необхідної для виплати всіх пенсій у державі! Якщо цієї ситуації не виправити, то згодом не буде можливості не тільки підвищувати пенсії, а й виплачувати їх.

Уряд ставить амбітне завдання: в середньостроковій перспективі зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Як наслідок, у Фонду з'являтимуться нові можливості підвищувати виплати, а відтак -і рівень життя пенсіонерів.

Підняття пенсійного віку не буде

Натомість буле встановлена чітка залежність розміру пенсії від суми сплачених страхових внесків і тривалості участі у страховій системі. При цьому запроваджуються єдині пра­вила визначення розмірів пенсій — для всіх, окрім військовослужбовців.

Відтак діятиме справедливий принцип: щоб претендувати на виплати, треба робити внески до Пенсійного фонду. Що триваліший страховий стаж, то більші відрахування до Фонду — то й більша пенсія. У цьому і полягає створення справедливої солідарної системи пенсійного страхування.

Окрім цього, 1 жовтня вкотре зросте мінімальна пенсія — до 1373 грн.

12
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.