Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Цього Різдва колядці «Тиха ніч» виповниться 200 років

Цього Різдва колядці «Тиха ніч» виповниться 200 років

Рівно 200 років тому, в надвечір'я Різдва 24 грудня 1818 року, у невеличкій церкві, розташованій на території теперішньої Австрії, світ вперше почув поему, покладену на музику, яка зрештою стала однією з найпопулярніших та найулюбленіших колядок усіх часів.

«Тиху ніч» вперше заспівали в надвечір'я Різдва у храмі св. Ніколауса в с.Оберндорф Австрійської імперії. Слова до цієї колядки написав молодий католицький священик о.Йозеф Мор, а музику написав Франц Ксав'єр Ґрубер, органіст та шкільний вчитель.

Існує популярна легенда, що мелодія «Тихої ночі» була написана тому, що зламався орган в парафіяльній церкві о.Мора. Відповідно до цієї історії, священик написав слова до «Stille Nacht» (саме так вона називається оригінальною німецькою), і попросив Ґрубера скласти акорди для гітари, щоб забезпечити музичний супровід для віґілійної Літургії. І все це відбулось впродовж кількох годин Різдвяного вечора 1818 року.

Однак, правдива історія не настільки драматична.

О.Мор написав поему «Stille Nacht» у 1816 році в австрійському містечку Маріапфар, поблизу Зальцбурга. Через два роки, несучи служіння на парафії св. Ніколауса в Оберндорфі, священик попросив Ґрубера написати мелодію до слів. Невідомо, чому о.Мор захотів покласти слова поеми на музику. Ґрубер написав мелодію і «Тиха ніч» насправді вперше пролунала під час надвечір'я Різдва.

Через деякий час пісня широко розповсюдилася Європою, в німецьких церковних пісенних збірках вона з'явилася в 1831 році, причому в них значилося: «Автори тексту і музики невідомі». Авторство Мору і Грубера вдалося остаточно встановити лише в 1854 році.

На початку XX століття церква в Оберндорфі була зруйнована повінню. Нині на її місці споруджена невелика капличка, а в сусідньому будинку відкрито «Музей Тихої ночі». Найстаріша з авторських партитур (близько 1820 року), що збереглися, зберігається в зальцбургському музеї «Кароліно-августеум».

Варто зазначити, що ця колядка була написана в часи, коли в людських головах ще були свіжі спогади про Наполеонівські війни. Саме тому поема про тишу і мир була тоді дуже доречною, і власне ця колядка говорить про вселенський мир, який Христос приніс світові.


За матеріалами джерел мережі Інтернет

Відеоролики

https://www.youtube.com/watch?v=TV1KZ1K0ayc

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=iAH0qm6OWKk

174
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.