Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ТРУДОВІ ПИТАННЯ

ТРУДОВІ ПИТАННЯ

Воєнні дії на сході України стали причиною проведення серед цивільного населення мобілізації на військову службу на особливий період. Для мобілізованих працівників передбачені гарантії, яких повинні дотримуватися усі підприємства, незалежно від форми власності. З початку проведення мобілізаційних заходів норми законодавства про надання трудових і соціальних гарантій мобілізованим працівникам кілька раз змінювалися.

На сьогодні відповідно до ст. 119 кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, в яких вони працювали на час призову. Тобто, поки працівник не буде демобілізований, роботодавець зберігає за ним місце роботи і посаду.

Якщо працівник був призваний під час мобілізації та підлягає звільненню з військової служби у зв'язку з демобілізацією, але продовжує служити за контрактом – він одержує такі ж гарантії на строк укладеного контракту. У цих випадках підприємство також виплачує мобілізованим працівникам компенсацію середнього заробітку за час перебування на військовій службі.

Гарантії, визначені вище, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення(інші ушкодження здоров'я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

Звертаюся до керівників підприємств, установ, організацій, фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності, фізичних осіб-підприємців, щододотримання вимог керівних документів, в частині збереження місця роботи, посади та середнього заробітку за працівниками призваними на військову службу під час мобілізації, в яких вони працювали на час призову.

За додатковою інформацією прошу звертатися до Ізяславського районного військового комісаріату, за адресою вул. Онищука, 3 м. Ізяслав, тел. 4-00-15».

Провідний спеціаліст командування

Ізяславського РВК Сачук О.М.

Військовий комісар

Ізяславського районного військового комісаріату

підполковник М.М.МОСПАН

301
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.