Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Стан законності 2016 рік

Стан законності 2016 рік

Інформація

про результати діяльності Шепетівської місцевої прокуратури

у першому півріччі 2016 року на території Ізяславського району

(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)

Шепетівською місцевою прокуратурою, юрисдикція якої поширюється натериторіюІзяславського району, впродовж першого півріччя 2016 рокувживалися заходи, спрямовані на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, посилення протидії корупції.

Важливі питання додержання законодавства, які потребували прокурорського втручання обговорювались на координаційних та міжвідомчих нарадах за участі керівників правоохоронних органів, державної влади та місцевого самоврядування.

Завдяки проведеній організаційно-практичній роботі досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах діяльності.

Так, забезпечено функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань. Упродовж першої половини 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень у 298 кримінальних провадженнях.

За результатами досудового розслідування слідчими Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області (колишнього Ізяславського РВ УМВС України) до суду скеровано46обвинувальних актів, з них з угодами –кожен другий.

До прикладу, на даний час прокуратура підтримує державне обвинувачення у кримінальному провадженніза фактамивчинення трьома жителями одного із сіл району крадіжок із дач, що знаходяться поблизу м. Ізяслав. Досудовим розслідуванням встановлено, що троє осіб, попередньо домовившись між собою, дісталися до дачних будиночків, що поблизу міста Ізяслав, звідки викрадали металевий посуд, предмети побуту, техніку, одяг, електроінструменти тощо, а загалом потерпілим завдано збитків на суму близько 10, 5 тисяч гривень. Металеві вироби зловмисники здали на пункт прийому металобрухту, а решту речей розділили між собою.

Усіх трьох зловмисників було встановлено, обвинувальний акт скеровано до суду та наразі триває судовий розгляд даного кримінального провадження. Злочинцям, згідно із санкцією ч. 2, ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка), загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі.

Окрім того, позитивним результатом роботи правоохоронних органів є розкриття 2 грабежів (ст. 186 КК України), вчинених наприкінці 2015 року на території Ізяславського району.

Винним особам повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів та обрано запобіжні заходи. На даний час вживаються заходи до завершення досудового розслідування. Зловмисникам загрожує від 4 до 6 років позбавлення волі.

Випадків незаконного обмеження конституційних прав громадян та незаконного притягнення до кримінальної відповідальності не допущено.

І надалі основними причинами скоєння злочинів є неблагополучні побутові стосунки, зловживання спиртними напоями певною категорією громадян, труднощі з працевлаштуванням, неналежно організована охорона майна як комунального так і приватного секторів, а також допущення недоліків упрофілактичній роботі працівників органів внутрішніх справ.

Упродовж першої половини 2016 року Ізяславським районним судом розглянуто 3 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, які складені прокурорами місцевої прокуратури.Усі вказані протоколи судом розглянуті, винних осіб притягнуто до відповідальності, передбаченої законом.

У поточному році прокуратурою вживалися заходи представницькогохарактеру щодо захисту інтересів держави та громадян в суді.

Зокрема, у вказаний періоддо судів заявлено 6 позовів, на суму 1 800 тисяч гривень,з яких станом на даний час у 2 прийняті рішення, в суді першої інстанції перебуває ще 4.

Упродовж першої половини 2016 року також вживалися заходи представницького характеру щодо захисту прав і свобод дітей. Зокрема, в інтересах дитини-сироти заявлено позов про визнання за нею права на земельну частку (пай) після смерті матері.

Встановлено, що мати неповнолітнього хлопчика отримала право на земельну частку (пай) на території однієї із сільських рад району. Однак,документи, що посвідчують це право були втрачені, право власності на вказану земельну ділянку оформлено не було. У 2005 році мати померла, а тому дитина не в змозі оформити право на земельну частку (пай).

Прокуратура стала на захист інтересів дитини-сироти та пред'явила до Ізяславського районного суду позовпро визнання за дитиною в порядку спадкування за законом права на земельну частку (пай). На даний час позовна заява перебуває на розгляді в суді.

В цілому проведеною роботою досягнуто позитивних результатів на пріоритетних напрямках правозахисної діяльності, однак проблемні питання ще залишаються і вимагають вжиття додаткових заходів, спрямованих на захист конституційних прав громадян та інтересів держави, затвердження законності та справедливості в суспільстві.

Заступник керівника

Шепетівської місцевої прокуратури

молодший радник юстиціїВ. Вітрук

174
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.