Соціальний захист учасників антитерористичної операції

Станом на 01 березня 2016 року відповідно до даних ЄДАРПу в області проживає 5495 — учасників бойових дій, 4 – учасника війни, 56 – інвалідів війни та 208 осіб, якимнадано статус «Член сім'ї загиблого (померлого)».
Рішенням сесії обласної ради від 07 квітня 2015 року №20-31/2015 затверджено обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області (далі – Програма).
Основними завданнями Програми є:
— надання особам, які беруть (брали) участь в АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участі в АТО, комплексних соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг;
— надання матеріальної допомоги особам, які беруть (брали) учать в АТО або членам їх сімей;
— соціальний супровід членів сімей осіб, які беруть (брали) участь в АТО;
— надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;
— увічнення пам'яті загиблих героїв тощо.
Враховуючи важливість питання соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено кошти на реалізацію заходів Програми, на загальну суму 3 350,0 тис.грн., з яких для:
1. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 2 500,0 тис.грн. на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.
2. Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації – 850,0 тис.грн., з них на:
-придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів ВВВ на базі якого буде проводитись оздоровлення та медична реабілітація учасників АТО – 510,0 тис. гривень. Дані видатки, відповідно до помісячного розподілу, сформованого за пропозицією, наданою головним розпорядником коштів, будуть профінансовані у поточному місяці;
−забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис.грн., профінансовано у повному обсязі;
−придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис.грн. профінансовано у повному обсязі.
В разі подання головними розпорядниками коштів обласного бюджету бюджетних запитів з пропозиціями про необхідність виділення додаткових асигнувань на виконання заходів програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членам їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, такі пропозиції будуть розглянуті Департаментом фінансів облдержадміністрації при підготовці проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік» в межах наявного фінансового ресурсу обласного бюджету.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації