Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Різдвяні святкування

Різдвяні святкування

Та прийдуть до тебе три празники в гості:

Що перший же празник –Святеє Різдво,

А другий же празник – Святого Василя,

А третій же празник – Святе Водохреще…

Починались Різдвяні свята 7 січня святом Різдва Христового, а закінчувалися 19 січня на Водохреще. Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров'я, голубого неба над оселею, статків і злагоди в родині.

Різдво Господа нашого Ісуса Христа

Діва Маріячекала Сина, Якого Бог обіцяв їй через Ангела. Жила Марія в невеликому місті Назареті, мешканці якого – іудеї – перебували під владою римлян.

Перед народженням Месії Римський імператор Август звелів по всій імперії провести всенародний перепис населення. Кожен мав піти до того міста, звідки походили його предки, і там записатися. Оскільки старець Йосиф і Діва Марія були з роду Давидового, то вони мали піти до Вифлеєму, міста Давидового. Коли вони прибули у місто, воно було переповнене і не було жодного місця, де можна було б зупинитися на ніч. І ходили вони від хати і до хати, і ніхто не хотів їх прийняти. Старець Йосиф і Марія змушені були зупинитися за містом у печері, куди пастухи заганяли в негоду своїх овець. У цій убогій печері народився у Діви Марії Син Ісус Христос, наш Спаситель. Вона Його сповила і поклала в ясла, куди клали сіно для годівлі овець. У полі були пастухи, які ночували і стерегли отару свою. Ангели Господні з'явилися коло них і слава Господня осяяла їх. Ангели сповістили пастухів про народження Спасителя. Вони, поспішаючи, прийшли і знайшли Марію та Йосифа і Немовля, яке лежало в яслах.

Перед народженням Ісуса з'явилась на сході від Вифлеєму зірка Його. Три мудреці зі Сходу теж вирішили піти і поклонитися новонародженому немовляті. На своєму шляху вони зустріли Ірода, який попросив їх довідатися все про Немовля і розповісти йому. Мудреці, прийшовши у печеру, поклонились Ісусові і дали Йому свої дари: золото, ладан і миро. Уночі Ангел застеріг мудреців, щоб вони повернулись до свого краю іншою дорогою. Ірод розсердився і наказав своїм воїнам піти до Вифлеєму і там повбивати всіх дітей, яким ще не було двох років. Він гадав, що серед убитих дітей буде Ісус. Але Ангел явився уві сні Йосипові і сказав тікати в Єгипет. Йосиф все так і зробив, як сказав Ангел. А Ірод був покараний: він невдовзі помер у великих муках.

Перед Різдвом Христовим в народі з повагою проводять Святу вечерю. Зранку господиня готує дванадцять вечірніх став. У цій багатій, але пісній вечері господиня представляє найголовніші плоди поля, городу і саду. Свята вечеря – це спільна вечеря всього роду. Навіть мертвих запрошують на вечерю. Після того, як прочитають молитви, вечеряють. У мисках залишають трохи страви, щоб було що поїсти мертвим. Після Святої вечері починають колядувати. Колядують діти, дорослі, парубки та дівчата.

Святого Василія Великого

Василій Великий, архієпископ Кесарії Каппадокійської, народився близько 329 рокуу сім'ї багатих і благочестивих батьків. В дитинстві виховувався у своєї бабусі, св. Мокрини. Поняття про Бога одержав з раннього дитинства, і Віра в Нього зростала з його віком. Він був риториком серед риториків, філософом серед філософів, а особливо, не маючи сану священика, священиком серед християн. Після завершення навчання він почав досконало вивчати Євангеліє і приймає святе хрещення в Єрусалимі.Згодом Василій був рукоположений в сан диякона, а згодом в сан пресвітера. Але після цього він залишив Кесарію і вирушив до Понту. Василій став проповідувати слово Божеі виступати з проповідями кожен день. Після смерті Євсевія Василій Великий був обраний архіпастирем Кесарійської Церкви. Своїми молитвами він зцілював багатьох людей.

Святий Василій мав слабке здоров'я. І коли настав час помирати його відвідав лікар і сказав, що якщо Василій доживе до завтрашнього дня, то той повірить в Бога. Так і сталося і Василій власноруч охрестив лікаря і тоді ж помер.

У народі перед Новим Роком – Щедрий Вечір, або свято Меланки. У цей день ходять щедрувати і готують багату вечерю з дванадцяти страв. А коли вже починає світати на другий день, то йдуть посівати зерном.

Водохреще

Наступним святом після святого Василія є Хрещення Ісуса Христа.

Коли Ісусові виповнилось тринадцять років і коли настав час вийти Йому до людей зі своєю наукою, Він із Галілеї прийшов на річку Йордандо Іоанна Хрестителя, щоб охреститися від нього і, охрестившись, Ісус зараз вийшов з води. І ось небо розкрилось, і побачивІоанн Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось почувся голос із неба: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»

Напередодні Водохрещесвяткується «Голодна кутя», або другий Свят – вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять – постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подають пісні страви. На другий день біля церкви святять воду, яку зберігають протягом всього року. Також є традиція у цей день купатися у ополонці, де освятилась вода.

Тож святкуймо і прославляймо Христа усі разом!

Благочиний усіх церков Ізяславського району

Митр. Протоїєрей Володимир Ковальчук

271
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.