Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Результати діяльності прокуратури у 2015 році на території Ізяславського району

Результати діяльності прокуратури  у 2015 році на території Ізяславського району

Інформація

про результати діяльності Шепетівської місцевої прокуратури

у 2015 році на території Ізяславського району

(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)

Згідно із вимогами Закону України «Про прокуратуру», з 15 грудня 2015 року розпочала діяльність Шепетівська місцева прокуратура. Її територіальна юрисдикція розповсюджується на Шепетівський, Славутський, Ізяславський, Полонський райони та місто Нетішин.

До цього періоду на території Ізяславського району функціонувала прокуратура Ізяславського району, якоювпродовж минулого року вживалися заходи, спрямовані на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, посилення протидії корупції.

Важливі питання додержання законодавства, які потребували прокурорського втручання обговорювались на координаційних та міжвідомчих нарадах за участі керівників правоохоронних органів, державної влади та контролю.

Завдяки проведеній організаційно-практичній роботі досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах діяльності.

Завдяки вжитим заходам досягнуто позитивних результатів.

Так, забезпечено функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань. Упродовж 2015 року в ЄРДР зареєстровано 610 кримінальних проваджень.

За результатами досудового розслідування слідчими Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області (колишнього Ізяславського РВ УМВС України) до суду скеровано 115 кримінальних проваджень, з них з угодами — кожне друге провадження.

Забезпечено виважений підхід до застосування запобіжних заходів, передбачених КПК України. У 2015 році судами обрано у 18 випадках запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, 3 — домашній арешт, 11 — тримання під вартою.

Випадків незаконного обмеження конституційних прав громадян та незаконного притягнення до кримінальної відповідальності не допущено.

Питома вага розкритих кримінальних правопорушень загальної кримінальної спрямованості складає близько 57,6%, що є вищим середньообласного рівня розкриття злочинів, який становить 48,8%.

І надалі основними причинами скоєння злочинів є неблагополучні побутові стосунки, зловживання спиртними напоями певною категорією громадян, труднощі з працевлаштуванням, неналежно організована охорона майна як комунального так і приватного секторів, а також допущення недоліків упрофілактичній роботі працівників органів внутрішніх справ.

На ряду з неналежною профілактичною роботою, низький рівень розкриття злочинів призводить до повторного вчинення злочинів особами які їх вже скоїли, і їх злочинні дії залишились не виявленими. Так, упродовж 2015 року вчинено 67 кримінальних правопорушень особами, які раніше вчиняли злочини.

13 кримінальних правопорушень скоїли особи, які на момент вчинення кримінального правопорушення перебували в стані алкогольного сп'яніння.

Неповнолітніми особами упродовж 2015 року вчинено 9 кримінальних правопорушень.

Упродовж 2015 року Ізяславським районним судом розглянуто 5 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, 4 з яких складено прокурорами місцевої прокуратури. Усі вказані протоколи судом розглянуті, винних осіб притягнуто до відповідальності, передбаченої законом.

Упродовж 2015 року прокуратурою суттєво активізовано застосування представницьких повноважень щодо захисту інтересів держави в суді, наслідком чого стало реальне поновлення інтересів держави в сфері дотримання вимог земельного законодавства, про комунальну власність та у бюджетній сфері.

Зокрема, у вказаний період місцевою прокуратурою до судів заявлено 33 позови, на суму 3 910 тисяч гривень, станом на даний час задоволено 24 позови та закрито провадженням у зв'язку із добровільним виконанням відповідачами позовних вимог 5 позовних заяв, всього на загальну суму 2405 тисяч гривень. Площа повернутих земель та земель, незаконне надання яких попереджено, становить 120 га.

Зокрема, прокуратурою заявлено ряд позовів про приведення ставок орендної плати у договорах оренди землі до визначеного чинним податковим та земельним законодавством рівня, які судами задоволені, а орендарів земельних ділянок зобов'язано сплачувати з початку 2016 року у декілька разів більші суми орендної плати за землю.

Також, прокуратурою заявлено 3 позови про стягнення збитків, завданих використанням земель без державної реєстрації відповідних прав на загальну суму 684 тис. грн. Один з вказаних позовів на суму 169 тисяч гривень судом задоволений, удвох інших відповідачі виявили бажання укласти мирові угоди та зобов'язалися сплатити до бюджету завдані збитки. Відтак місцевий бюджет буде додатково поповнено на 684 тисяч гривень.

Окрім того, прокуратурою заявлялися позови про визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та повернення земель резерву у державну власність, про скасування розпоряджень голови районної державної адміністрації та визнання недійсними договорів оренди землі на загальну площу 58 га, про визнання спадщини відумерлою на суму 131 тис. гривень. Усі вказані позови судами задоволені.

Завдяки вжитим заходам представницького характеру розірвано договір оренди нерухомого майна у зв'язку із систематичноюнесплатою орендарем орендної плати та у комунальну власність міста повернуто приміщення площею 596,23 кв.м., вартістю741 тисяча гривень.

Упродовж 2015 року до колишньої прокуратури Ізяславського району надійшло 442 звернення.

Працівниками прокуратури вирішено 310 звернень у 2015 році. Із вирішених звернень у 2015 році задоволено – 6, що становить 2% від загальної кількості вирішених звернень.

Більшість вирішених звернень стосувалися питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 247 звернень, що становить майже 80% від загальної кількості вирішених звернень.

З питань досудового розслідування упродовж 2015 року працівниками прокуратури вирішено 34 звернення, що становить 10% від загальної кількості вирішених упродовж року звернень, з них на дії і рішення слідчих прокуратури – 2 звернення, на дії і рішення слідчих МВС – 19.

У 2015 році до прокуратури надійшло 6 звернень з питань представництва інтересів держави та громадян в суді.

Упродовж 2015 року до прокуратури надійшло 2 звернення, що стосувалися прав дітей та 1 звернення з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів.

В цілому проведеною роботою досягнуто позитивних результатів на пріоритетних напрямках правозахисної діяльності, однак проблемні питання ще залишаються і вимагають вжиття додаткових заходів, спрямованих на захист конституційних прав громадян та інтересів держави, затвердження законності та справедливості в суспільстві.

Керівник Шепетівської місцевої прокуратури

радник юстиції І. Комар

201
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.