Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Прокуратура на захисті прав і свобод дітей

Прокуратура на захисті прав і свобод дітей

Захист прав і свобод дітей – один з пріоритетних напрямів в діяльності органів прокуратури. Одним з головних завдань прокуратури є захист інтересів дітей та держави у сферах: охорони життя і здоров'я дітей, їх права на освіту, відпочинок та змістовне дозвілля; опіки, піклування, усиновлення дітей; майнових та житлових прав дітей, їх соціального забезпечення; прав неповнолітніх на працю та працевлаштування; попередження та захисту від усіх форм насильства; користування та розпорядження органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування майном, землями навчальних, оздоровчих, лікувальних, а також інших закладів для дітей; використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства, закупівлю відповідних товарів, робіт і послуг.

Шепетівською місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи щодо виконання покладених на неї завдань у сфері захисту неповнолітніх.

В поточному році в інтересах дитини-сироти заявлено позов про визнання за нею права на земельну частку (пай) після смерті матері.

Встановлено, що мати неповнолітнього хлопчика отримала право на земельну частку (пай) на території однієї із сільських рад району. Однак документи, що посвідчують це право були втрачені, право власності на вказану земельну ділянку оформлено не було. У 2005 році мати померла, а тому дитина не в змозі оформити право на земельну частку (пай).

Прокуратура стала на захист інтересів дитини-сироти та пред'явила до Ізяславського районного суду позовпро визнання за дитиною в порядку спадкування за законом права на земельну частку (пай). На даний час позовна заява перебуває на розгляді в суді.

В минулому році судом було задоволено аналогічний позов прокуратури в інтересах дитини-сироти, за яким за дитиною в порядку спадкування за закономвизнано право власності на житловий будинок та земельну ділянку дідуся та бабусі, що залишилися у спадок після їх смерті. Мати неповнолітнього спадщину вчасно не оформила та у 2014 році теж померла. Відтак дитина була позбавлена можливості стати власником житлового будинку та земельної ділянки. Завдяки вжитим прокуратурою заходам, права неповнолітнього були поновлені. Наразі вживаються заходи щодо оформлення права власності на вказане майно за неповнолітнім.

Прокурор Шепетівської місцевої прокуратури

юрист 3 класу О.Трощук

206
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.