Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх

Профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх

Одним з основних напрямків роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молодієпрофілактика злочинності та негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі.

Головним із завдань цього напрямку є соціальна реабілітація осіб, звільнених з місць позбавлення волі, надання соціальної допомоги дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, здійснення профілактичної роботи з ними з метою недопущень повторних протиправних вчинків.

Питання соціальної реабілітації осіб, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, нині залишається надзвичайно актуальним. Від ефективності його вирішення значною мірою залежить моральне відродження й безпека суспільства, рівень рецидивної злочинності в державі.

З метою налагодження співпраці із суб'єктами соціальної роботи, що здійснюють свою діяльність із неповнолітніми, які засуджені з іспитовим терміном позбавлення волі, 28 березня 2016 року на базі Ізяславського районного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді відбулось засідання «круглого столу» «Профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх». Участь у засіданні взяли директор районного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді Косовська С.А., старший інспектор Ізяславського РВ КВІ УДПтС України у Хмельницькій області Булаєвський А.О., старший інспектор ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гончарук М.Р., спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністраціїПоцілуйко О.М. Також на засідання «круглого столу» було запрошено двох неповнолітніх, які засуджені з іспитовим строком та перебувають на обліку КВІ й Ізяславського районного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді.

У ході обговорень було з'ясовано, що вкрай важливо здійснювати комплексні соціально-профілактичні заходи, спрямовані на запобігання повторного скоєння злочинів, а також недопущення аморальної, протиправної, іншої асоціальної поведінки дітей та молоді, попередження впливу негативних явищ у молодіжному середовищі.

Із дітьми, які були присутні на заході, проведено бесіду з елементами тренінгу, в ході якої спільними зусиллями з'ясовано причини та наслідки протиправної поведінки. Приємно, що діти серед причин виділили такі, яквживання алкоголю, невміння протистояти впливу оточуючих, відсутність життєвого досвіду, незнання законів тощо. Також дітям було запропоновано завдання для особистісного вивчення «Мої переваги та недоліки» та перегляд документального відеофільму «Діти за ґратами».

У результаті«круглого столу» суб'єкти із соціальної роботи дійшли висновку, що задля досягнення успішного результату в напрямку профілактики рецидивної злочинності серед неповнолітніх необхідно проводити групову та індивідуальну роботу з метою соціальної реабілітації. Також надзвичайно важливо надавати комплекс психологічних, педагогічних, юридичних та медичних заходів, спрямованих на відновлення морального, психічного та фізичного стану дітей та молоді, їх соціальних функцій, приведення індивідуальної та колективної поведінки у відповідність із загальновизначеними суспільними правилами.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді

336
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.