Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Правова освіта учнівської молоді

Правова освіта учнівської молоді

Проблема зростання випадків злочинності серед неповнолітніх постійно привертає особливу увагу суспільства. У наш час підлітки – одна з найбільш кримінально уражених верств населення. Дитина є не тільки найлегшою жертвою з точки зору злочинця, але це ще й особа, яка недостатньо обізнана щодо власної кримінально-правової відповідальності у разі скоєння нею злочину чи правопорушення.

Дрібні крадіжки, почасті випадки хуліганства, особливо якщо вони скоєні підлітком у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, стають для дитини не тільки розвагою чи джерелом прибутку, але і першим щаблем на шляху до скоєння нею тяжкого злочину, криміналу, можливо – до тюремного ув'язнення та скаліченого життя. Люди, котрі стали на шлях вчинення злочинів у юному віці, важко піддаються виправленню і є першоджерелом для дорослої злочинності. Тому між злочинністю дорослих та злочинністю неповнолітніх існує тісний, безперервний зв'язок. Кримінально небезпечне життя людини завжди йде корінням у той час, коли молода особа тільки формується, виробляється власна життєва орієнтація, коли актуальними є проблеми виховання, становлення особистості з точки зору спрямованості поведінки.

Саме тому одним з першочергових завдань для батьків, педагогів та представників правоохоронних органів є профілактика дитячих та підліткових правопорушень. Кожна людина, яка живе у цивілізованій країні, може захистити свої права. Але для того, щоб користуватись правами та свободами, вміти їх захистити – треба їх, принаймні, знати. Ми повинні розуміти – тільки спільними зусиллями громади можливо виховувати дитину як законослухняну особистість, гідного громадянина нашої держави. Просвітницька діяльність щодо питань дотримання норм законодавства дозволяє дорослим у зрозумілій для підлітка формі пояснити інтереси суспільства, які потребують захисту, а з іншого боку – захистити інтереси молодого покоління, важливість яких для майбутнього нації не викликає сумнівів. Адже профілактика злочинності – це своєрідний, найбільш гуманний спосіб боротьби зі злочинністю, засіб підтримання належного рівня правопорядку в нашому суспільстві, забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Інтеграція України в міжнародну спільноту неможлива без повного приведення національного законодавства, що стосується кримінальної відповідальності неповнолітніх, у відповідність до загальновизнаних міжнародних стандартів, які закріплені в багатьох міжнародно-правових актах, наприклад: Конвенція про права дитини; Керівні принципи ООН для попередження злочинності серед неповнолітніх (Ер-Ріядські керівні принципи); Правила ООН, які стосуються захисту неповнолітніх, у тому числі і позбавлених волі.

Саме вивченню прав, свобод, правил морально-етичного співіснування громадян в Україні і був присвячений тиждень морально-етичного виховання, який нещодавно проходив в Ізяславській ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка. З метою пошуку ефективних шляхів та методів виявлення позитивного досвіду профілактичної роботи, психологічною службою та педагогами закладу проводились різноманітні заходи, у яких охоче приймали участь діти та батьки. Зокрема дуже зацікавило дітей тренінгові заняття, яке провели психолог закладу Наталія Батюк та провідний спеціаліст Ізяславського районного управління юстиції Вадим Левченко. Діти охоче працювали над цікавими завданнями, активно обговорювали основні засади, що їх повинні дотримуватись свідомі законослухняні громадяни України. Головним висновком, який зробили діти після плідної співпраці з дорослими, стало переконання кожного з них: патріотом своєї держави може бути тільки та людина, яка поважає закони України, працює на її процвітання та єдність. Любити Україну – це дбати про благо і правову захищеність кожного її громадянина.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка

365
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.