Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Праведники народів світу

Праведники народів світу

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

Праведники народів світу

Моісеєв Іван

Зубрицка Наталія

Іван Моісеєв працював лікарем в лікарні міста Ізяслав. Його цивільна дружина Наталія Зубрицка працювала там же акушеркою.

У січні 1943-го року в лікарню потрапила вагітна жінка. Вона була не з цих місць і представилася Чеславою Холовко. Наступного дня жінка народила дівчинку, яку назвала Мусинкой, і працівники лікарні звернули увагу, що ніхто не прийшов її відвідати. Тоді доктор Моісеєв підійшов до жінки і сказав, що вона може залишатися в його відділенні стільки, скільки вона захоче.

І дійсно, жінка залишалася в лікарні півроку — спочатку як пацієнтка, а потім в якості асистентки Наталії Зубрицкої. Іван з Наталією часто запрошували Чеславу до себе додому. Там вона дізналася, що вони пов'язані з радянськими партизанами, допомагають їм з медичним обслуговуванням, ліками і оперують поранених.

Чеслава, яку насправді звали Галия Бирнбаум, розповіла Івану та Галині, що її чоловік лікар Мордехай Бирнбаум, був вбитий нацистами під час Акції в селищі Мізоч 13 жовтня 1942 року,їй вдалося втекти. Того ж дня її родичі загинули в містечку Здолбунів. Іван з Наталією відповіли, що анітрохи не здивовані, і із самого початку підозрювали, що їх пацієнтка — єврейка, а також розповіли, що вони ховають у своєму домі єврейську сім'ю.

Через деякий час доктора Моісеєва заарештували за його зв'язок з партизанами, і засудили до розстрілу. Проте в справу втрутився німецький офіцер, якому доктор у минулому надав допомогу, і Іван був звільнений.

Після війни Галия Бирнбаум вийшла заміж за Нахума Копита, що також пережив Голокост (Шоа), і разом вони репатріювалися в Ізраїль.

23 грудня 1987 року Яд Вашем удостоїв Івана Моісеєва і Наталію Зубрицку почесним званням «Праведник народів світу».

Довідка:

Яд Вашем(івр. יד ושם‎, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам'ять і Шана) — офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту і заснований 1953 року відповідно до закону, ухваленого Кнесетом.

Є біблійна версія походження назви «Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення (Яд Вашем), що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!» ( Ісайя, розділ 56, вірш 5).

«Яд Вашем» розташований біля підніжжя пагорба Герцль на Пагорбі Пам'яті в західній частині в Єрусалимі.

Розмір комплексу — 180 000 м².

Складається з Музею історії Голокосту, меморіальних пам'ятників (таких як Дитячий меморіал та Зала Пам'яті), Музей мистецтва Голокосту, скульптури, пам'ятні знаки просто неба, синагога, архів, дослідний інститут, бібліотека, видавничий дім та навчальний центр, Міжнародна школа вивчення Голокосту.

Неєвреї, які рятували євреїв під час Голокосту, ризикуючи життям, отримують відзнаку «Яд Вашем» — «Праведники народів світу».

За матеріалами сайту db.yadvashem.org

83
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.