Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Праведники народів світу

Праведники народів світу

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

Праведники народів світу

Корнелюк Іван

Корнелюк Ганна

Корнелюк Георгій

Радаева (Корнелюк) Галина

Ганна і Іван Корнелюк жили в місті Ізяслав разом зі своїми дітьми Георгієм (1924 р.н.) і Галиною (1928 р.н.).

Під час війни між Німеччиною і Радянським Союзом Іван працював на залізничній станції. Саме там 6 липня 1941-го року він познайомився з Оленою Гейдельберг (у заміжжі Лейкіна) і її дворічним сином Володимиром. Оскільки Олена була у шлюбі за радянським офіцером, їй було наказано евакуюватися на схід, проте на той час, коли вона дісталася до станції, до міста вже увійшли німецькі частини.

Івану стало жаль Олену і її сина, і він запросив їх у свій дім. Через декілька днів, побачивши, як німці відносяться до євреїв, він був вимушений почати ховати Олену і Володимира — то на горищі, то в підвалі.

Після першої Акції, що сталася 25 серпня того ж року, до Івана Корнелюка звернувся Максим Бондаренко, його сусід, з проханням сховати у будинку його наречену Фріду Свердлик, яку добре знала вся округа. Упродовж декількох тижнів Свердлик ховалася у будинку Корнелюка разом зі своїм сином Жорой.

В цей час Жору хрестили, і Ганна Корнелюк стала його хресною матір'ю. У кінці 1941-го року Фріда Свердлик і її чоловік-українець покинули Ізяслав і поїхали в далеке село. Гейдельберг і її син пробули у будинку Корнелюків до самого закінчення окупації. У 1943-му році Георгій пішов в партизани.

Впродовж півроку про нього нічого не було чутно, поки одного разу він не прийшов додому тільки для того, щоб повідомити сім'ю, що незабаром в районі Ізяслава почнуться бої, і їм треба йти. У ту ж ніч сім'я Корнелюків і їх підопічні втекли з Ізяслава.

Повернувшись додому після звільнення, вони виявили, що будинок Гейдельбергов зруйнований. Так вийшло, що Олена і її син ще декілька місяців прожили в сім'ї Корнелюків. Врятовані підтримували теплі стосунки з рятівниками навіть після своєї імміграції в Ізраїль в 1990-х рр.

28 березня 1995 року Яд Вашем удостоїв Івана і Ганну Корнелюків і їх дітей Георгія та Ганну почесним званням «Праведник народів світу».

Довідка:

Яд Вашем(івр. יד ושם‎, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам'ять і Шана) — офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту і заснований 1953 року, відповідно до закону, ухваленого Кнесетом.

Є біблійна версія походження назви «Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення (Яд Вашем), що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!» ( Ісайя, розділ 56, вірш 5).

«Яд Вашем» розташований біля підніжжя пагорба Герцль на Пагорбі Пам'яті в західній частині в Єрусалимі.

Розмір комплексу — 180 000 м².

Складається з Музею історії Голокосту, меморіальних пам'ятників (таких як Дитячий меморіал та Зала Пам'яті), Музей мистецтва Голокосту, скульптури, пам'ятні знаки просто неба, синагога, архів, дослідний інститут, бібліотека, видавничий дім та навчальний центр, Міжнародна школа вивчення Голокосту.

Неєвреї, які рятували євреїв під час Голокосту, ризикуючи життям, отримують відзнаку «Яд Вашем» — «Праведники народів світу».

За матеріалами сайту db.yadvashem.org

86
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.