Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком

Пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком

Пенсія по інвалідностів розмірі пенсії за віком

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи — 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи — 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи — 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28Закону України«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Частиною 2 ст. 33 Закону визначено право на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком непрацюючим інвалідам II групи за наявності такого страхового стажу:

у жінок — 20 років, а у чоловіків — 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;

у жінок — 21 рік, а у чоловіків — 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;

у жінок — 22 роки, а у чоловіків — 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;

у жінок — 23 роки, а у чоловіків — 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;

у жінок — 24 роки, а у чоловіків — 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;

у жінок — 25 років, а у чоловіків — 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.

Непрацюючі інваліди II групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26Закону, та непрацюючі інваліди III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за наявності страхового стажу у жінок – 30 років, у чоловіків – 35 років. При цьому, до зазначеного страхового стажу не враховується період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 Закону.

Відповідно до п. 1 ст. 45 Закону пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з днявстановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності, та якщо на день встановлення інвалідності у непрацюючого інваліда ІІ чи ІІІ групи є необхідний страховий стаж для призначення даного виду пенсії,і з дня виникнення такого права – якщо вимоги щодо звільнення з роботи та тривалості страхового стажу виконані в період після встановлення інвалідності до дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності.

У разі, коли інвалід ІІ чи ІІІ групи звільнився з роботи після призначення пенсії по інвалідності і має необхідний страховий стаж, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, якщо звернення за даним видом пенсії відбулося не пізніше трьох місяців з дня постання такого права.

У разі працевлаштування особи, якій призначено пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком (крім випадків, коли особа досягла пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону), у період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірі: інвалідам ІІ групи – 90% пенсії за віком,інвалідам ІІІ групи -50% пенсії за віком.

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.

Шулякова В.М.,завідувач сектору УСЗН

8
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.