Операція “Первоцвіт - 2016”

Непоправних втрат довкіллю завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, аіноді до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.
Проте, численні постаті з букетиками цих квітів, що заполонили базари та вулиці, свідчать про те, що заборона ця ігнорується відкрито і нахабно. Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливостей бачити цю красу в майбутньому.
До того ж, варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб — від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить 1 мінімальну заробітну плату.
При виявленні порушень природоохоронного законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.
Звичайно, одними заборонами першоцвіти не врятуєш. Ми звертаємосся до свідомості громадян: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину, занесену до Червоної книги. Не сприяйте злочинному промислу, купуючи червонокнижні первоцвіти! Адже якщо не буде попиту – не буде і збуту.
Інспектор Ізяславського відділення поліції
Славутського відділу поліції ГУНП
в Хмельницькій області
лейтенант поліціїГ.М. Дидюк
Цього дядька 8-го березня 2017р. знову повяжуть))