Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Міжнародний день терпимості (толерантності)

Міжнародний день терпимості (толерантності)

Міжнародний день терпимості (толерантності)

Чи відомо Вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим, ліпший від завойовника міста? Про це написано в Притчах Соломонових (глава 16, вірш 32).

Організація Об'єднаних Націй прихильна зміцненню терпимості шляхом поглиблення взаєморозуміння між культурами і народами. Ця нагальна потреба лежить в основі Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також Загальної декларації прав людини. Вона ще більш актуальна в нинішню епоху посилюється і насильницького екстремізму, поширення радикалізму і розширення конфліктів, однією з характерних рис яких є повна зневага до людського життя.

Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

У 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широкий загал (резолюція 51/95 від 12 грудня). Це рішення було прийнято у зв'язку з проведенням в 1995 році Року Організації Об'єднаних Націй, присвяченого терпимості, який був проголошений Асамблеєю в 1993 році (резолюція 48/126). Цей Рік був оголошений з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.

У 1995 році в ознаменування Року ООН, присвяченого терпимості, і 125-й річниці від дня народження Махатми Ганді, ЮНЕСКО заснувала Премію імені Маданжіта Сінгха за заохочення терпимості і ненасильства. Ця премія присуджується за активну діяльність в науковій, художній, культурній або комунікаційній областях, спрямовану на створення атмосфери терпимості і ненасильства.

Премія присуджується раз на два роки і приурочена до Міжнародного дня, присвяченому терпимості. Премія може бути присуджена установам, організаціям або окремим особам за значний внесок та ефективну діяльність по утвердженню толерантності та ненасильства.

За матеріалами сайту Організації Об'єднаних Наційwww.un.org

107
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.