Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ

ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ


Любов до Батьківщини, почуття патріотизму… Як їх пояснити? Мати любить свою дитину лише за те, що вона її народила на цей світ… Ми любимо своїх батьків за те, що вони дали нам життя…

Так і любов до Батьківщини. Вона є, тому що є країна, у якій народила тебе мати, де народилися й спочивають із миром на цвинтарях твої предки. Саме в цій країні, а не в іншій. І невидимі нитки зв'язують тебе із твоїм родом, отже й з Батьківщиною. Тому ти й любиш її тією любов'ю, що пояснити важко: бачиш всі її недоліки й все-таки любиш. Є рідна мова, яку ти чуєш із дитинства, якою ти виговорив перші слова. І тебе зрозуміли. Прочитав першу книжку рідною мовою, і вона тобі дуже сподобалася. Багато книг ще прочитаєш у майбутньому. Може, і іншими мовами. Але рідний буде мова твоєї мами, мова, якою говорять всі навколо у твоїй країні. І рідне слово, рідна мова – це теж частина твоєї Батьківщини.

Однією із ознак справжньої нації є одне з найбільш глибоких почуттів, закріплених віками і тисячоліттями, любов до Батьківщини, яка включає в себе готовність постати на її захист та діяти в її інтересахце є патріотизм.

В українському суспільстві патріотизм – одне з багатогранних і багатоаспектних явищ. Патріотизм викликає найрізноманітніші почуття та асоціації у наших громадян – від любові до неприйняття, від піклування до повної байдужості, від зачарованості до огиди.

Часто патріотизм плутають з націоналізмом, але патріотизм є значно давнішим поняттям. Націоналізм передбачає, що народи існують як реальні і чітко окреслені цілісності; натомість патріотизм може означати просто прив'язаність до певної місцини або способу життя і не потребує ніякої абстрактної ідеї «країни».

Більшість словників дає визначення патріотизму як любові до Батьківщини. Зокрема, за Академічним тлумачним словником української мови, патріотизм – це любов до своєї Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для них на жертви і подвиги. За філософським словником патріотизм – (грец. patre – батьківщина) – громадський і моральний принцип, який характеризує відношення людей до своєї країни, який проявляється в певному образі дій і складному комплексі суспільних почуттів, яких зазвичай називають любов'ю до Батьківщини.

Український патріотизм як цілісне явище ще формується. Для нашого народу в сьогоднішні дні це є турбота, відповідальність і любов до своєї Вітчизни, свого народу і захист від посягань на її суверенітет.

Патріотизм – це швидше почуття, аніж політична ідея, особливо в часи війни.

Ми українці – величний народ, з глибокою історією, з характером воїнів який проявлявся протягом століть, коли доводилося протистояти загарбникам та окупантам нашої землі.

Тому ми не маємо права сьогодні зганьбити імена наших предків, ми зобов'язані продовжити нашу народну – козацьку традицію ізахистити нашу рідну землю від ворога. Хто ж стане на захист нашої країни, нашого народу, як не ми самі – громадяни України?

Як писав український поет Василь Симоненко у своєму вірші «Лебеді Материнства» «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Нехай кожен з нас згадає про те, де він народився, де закопаний його пуп, звідки пішов його рід? І можливо це допоможе пробудити почуття патріотизму і відповідальності перед своїм народом і Вітчизною.

Забудеш рідний край — твоє всохне коріння, слова українського поета Павла Тичини.

Головний спеціаліст відділення

комплектування В.В. Струтинська

Військовий комісар Ізяславського районного

військового комісаріату

підполковник М.М. МОСПАН

127
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.