Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Легалізація зарплати – важливе питання сьогодення

Легалізація зарплати – важливе питання сьогодення

Легалізація зарплати – важливе питання сьогодення

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості, не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків.Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю «мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці» (тобто за виконання визначеного обсягу робіт).

Проблема гостра… Її необхідно вирішувати і в першу чергу самим працівникам, в тому числі і тим, які працюють нелегально, погодившись на неофіційне оформлення та зарплату «в конвертах». Ця проблема стане ще гострішою, коли виникне питання оформлення пенсії чи оплати лікарняного, інших соціальних гарантій. Заробітна плата в «конверті» позбавляє працівника всіх цих можливостей і ставить під загрозу отримання заробленої пенсії, адже ця сума прихована від оподаткування і на неї роботодавець не нараховував внески до Пенсійного фонду. До того ж до страхового стажу зараховується лише період, пропорційний сплаченій сумі внеску. Тому, відпрацювавши календарний рік, можна «заробити» лише кілька місяців страхового стажу. Можна зважити, що «зекономиться» і що по-справжньому втратиться.

При влаштуванні на роботу найманим працівникам обов'язковопотрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування. Що потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату? Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства. Тим більше, що на сьогодняшній день держава йде назустріч роботодавцям у вирішенні цього питання. З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме в частині визначення кола платників єдиного соціального внеску та тарифу нарахування єдиного соціального внеску.По-перше, зменшили ставку єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) у частині нарахувань до 22 %. По-друге, скасували ЄСВ у частині утримань із заробітку найманих працівників. По-третє, у Законі залишається вимога про сплату ЄСВ з суми не менше мінімальної заробітної плати.

Отже, зменшення навантаження на фонд оплати праці створює сприятливі умови для легалізації трудових відносин та підвищення заробітної плати працівникам.

Пам'ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії. Роботодавцям варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність. Забезпечимо разом своє майбутнє!

Білогірськеоб'єднане управління ПФУ Хмельницької області.

12
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.